it) VREUGDE SENTIMENT AJAX - FC TWENTE Het is altijd jammer wanneer je als redactie door de factor tijd wordt verslagen. Op het moment van drukken weten wij namelijk nog niet of de Champions League-finale tegen Milan vreugde of verdriet heeft gebracht. Dat betekent dat wij de voorbeschouwing op Ajax los moe ten zien van de gebeurtenissen in Wenen, vier dagen gele den. Ook afgezien van de apotheose in het Ernst Happel- stadion is er genoeg inspiratie te putten uit het afsluitende competitieduel. FRANKY, BYE BYE De meest in het oog springende extra waarde van de wed strijd is het afscheid van Frank Rijkaard. De Amsterdamse gi gant kondigde zijn vaarwel reeds twee jaar geleden aan. Voor hem stond het bij het ondertekenen van het Ajax-con- tract al vast dat hij zijn oude en nieuwe club twee jaar zou dienen. Niet langer. Hoewel er van vele kanten (sympathie ke) druk op Rijkaard is uitgeoefend om op dat besluit terug te komen en er minstens nog een jaartje aan vast te knopen, deed Francolino dat niet. En zijn standpunt kan niet anders dan gerespecteerd worden. Wie beter dan hijzelf kan aan voelen in hoeverre lichaam en geest behoefte hebben aan rust. Natuurlijk, hij zal het voetbal missen. Vooral het emo- tieve voetbal, het kleedkamergevoel, het simpele genot om de kicksen onder te binden, de vreugde en de teleurstelling die je met elkaar na een wedstrijd verwerkt, een sigaretje op de WC naast de kleedkamer... En wij, het publiek, de (mede-) liefhebbers zullen hem weer missen. Als de fantasti- Beeld uit de wedstrijd FC Twente - Ajax, door Ajax met 1-0 gewonnen. De strijdende voetballers zijn Jari Litmanen en Michel Boe- rebach. Foto: Louis van de Vuurst KICK OFF NR. 20 - 5 sche voetballer, als de strijder die soms meedogenloos, soms vol mededogen zijn spel speelt. De man die behalve be gaafdheid in de benen ook menselijke klasse met zich mee draagt, zonder dat hij zich daarmee extra wil profileren. Een informele persoonlijkheid die zich onderscheidt door niets meer dan zichzelf te zijn. Niet voor niets verklaarde Louis van Gaal in de laatste we ken meerdere keren dat hij Frank Rijkaard als voetballer maar vooral als mens zal missen. Nog negentig minuten te gaan voor deze voetbalgrootheid die vanaf 1980 zorgde voor vele onvergetelijke momenten. DE TWENTSE SCHOOL En dan de wedstrijd, want dat is en blijft het hoofdmotief. Ajax - FC Twente staat steevast borg voor goed, aantrekke lijk voetbal. De titel "topper" is zeker op zijn plaats. Niet al leen vanwege een roemrijk verleden van het duel, maar ook omdat FC Twente zich dit seizoen van haar goede kant liet zien. De Tukkers, voor het eerst onder leiding van trainer Issy ten Donkelaar, hebben bovendien een eigen gezicht. Veel spelers zijn afkomstig uit de eigen opleiding, een element waarin Ten Donke laar zeer thuis is. De keeper is de eerste de beste exponent van de Twentse school: Sander Boschker. Hij kende een sei zoen waarin op hem gelet werd en waar hij niet volle dig tevreden op terug zal kijken. De weg naar de top is niet eenvoudig. In de defensie vormden Clemens Zwijnenberg, Nico Jan Hoogma, Jan van Halst en Andre Karnebeek het normale kwartet. Op het middenveld is Michel Boerebach het ver trekpunt voor de aanvallen waar hij wordt ter zijde ge staan door de energieke en zich uitstekend ontwikke lende Paul Bosvelt en door de linksbenige Ruud Kool of de talentrijke Rik Platvoet. Aan het front zijn Michael Mols en Edwin Vurens de bekende namen en is Ar nold Bruggink het aanstor mende talent. Ajax' laatste wedstrijd van een in alle opzichten for midabel seizoen gaat zijn beslag krijgen. Het senti ment van een vaarwel mengt zich met de blijd schap om al het fraais dat wij hebben gezien. Dat Ajax - FC Twente een spiegel mag zijn van de voorbije voetbaljaargang en dat u, lezer, een aangename overzomering mag hebben wenst u, Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 5