KIJKT TERUG OP ZIJN SEIZOEN "IK HOU VAM AJAX" JOHN VAN DEN BROM KICK OFF NR. 20 - 32 "Liefde moet van twee kan ten komen. Ik hou van Ajax en ik denk Ajax ook van mij.". Oprechte woorden klinken uit de mond van John van den Brom. Het pre dikaat' ideale reserve' dat hij dit seizoen kreeg opgeplakt raakt hij nooit meer kwijt. Zelf zit hij er niet zo mee. Van den Brom rijdt elke dag nog met veel plezier van zijn huis in Amersfoort naar de trainin gen in Amsterdam. "De trainer beslist en ik moet zijn keuze respecteren. Het enige wat ik kan doen is hard trainen en goed spelen in het tweede. Zo kan ik hem ervan overtuigen dat hij het mis heeft en me moet opstellen in het eerste." John van den Brom, een prof, een gentleman, een echte Ajacied. De multifunctionele speler heeft zijn tweede jaar bij Ajax er bijna opzitten. Terugkijkend op dit seizoen komt Van den Brom tot de conclusie dat het voor hem persoonlijk geen topseizoen is geweest. Voor zijn gevoel is hij, in vergelijking tot het vorig seizoen, wél beter geworden. Van den Brom: "Mijn pech is dat het elftal in deze samenstelling erg goed draait. Ik ben inzetbaar op verschillende posities. Ik kan rechtshalf spelen op 6, op de positie 4, de plek van Rijkaard of op 10 als schaduwspits maar als je Litmanen voor je hebt is het niet makkelijk natuurlijk." Hoewel Van den Brom dit seizoen maar acht wedstrijden meespeelde in het eerste elf tal is het behaalde landskampioenschap ook het kampioen schap van Van den Brom. De middenvelder maakte in de competitie de beslissende treffers tegen NEC, Vitesse en FC Utrecht. "Ik heb belangrijke goals gemaakt en daardoor heb ik voor mijn gevoel ook zeker een aandeel in het kampioen schap. Het is niet zaligmakend, maar toch..." Tot ieders verrassing, en misschien het meest voor hemzelf, stelde trainer Louis van Gaal hem op in de basis van de kampioenswedstrijd tegen Volendam. Voor Van den Brom één van de mooiste momenten van het seizoen."Ik had er helemaal geen rekening mee gehouden dat ik zou spelen. Normaal spelen in de kampioenswedstrijd degenen die over het algemeen het gehele seizoen hebben gespeeld. Voor mij was het dus extra leuk dat ik erbij zat. Toen ik in het bom volle Olympisch Stadion het veld betrad klonk net het num mer 'We are the Champions'. Kippevel kreeg ik ervan. Niet alleen ik, maar ook een aantal andere spelers hadden dat. Zoals de supporters als twaalfde man achter de club staan, dat is prachtig. Dat zijn voor sporters de mooiste momen ten." Terug naar de realiteit, want het seizoen is zo goed als voor bij en ook de speculaties over het wel of niet blijven van Van den Brom doen de ronde.Van den Brom: "Aangezien ik nog een contract van twee jaar bij Ajax heb ga ik ervan uit dat ik hier nog twee jaar speel. Helemaal zeker weten doe je het nooit. Ik doe bij Ajax zo goed mogelijk mijn best. ledereen vraagt zich af hoe lang ik het nog kan opbrengen om op de reservebank van Ajax te zitten. In principe is voet ballen gewoon mijn werk, maar als voetballer wil je ook spelen natuurlijk. Ik heb het nu nog perfect naar mijn zin bij Ajax. Als het plezier en de motivatie verdwijnen moet ik eens gaan nadenken of het niet beter is mijn heil bij een an- dere club te zoeken. Het liefst sta ik natuurlijk elke zondag op het veld, dat is mijn mentaliteit. Als zich een andere topploeg aan dient die mij wel een basis plaats biedt, dan zal ik de aanbieding zeker in overweging nemen. Maar uiteindelijk ben ik wel degene die beslist en zoals het er nu voorstaat blijf ik gewoon bij Ajax." Met vandaag nog te spelen de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente kijkt de sympathieke Amersfoorter al met een schuin oog vooruit naar de komende competitie. "Het nieuwe seizoen belooft ook veel goeds. Feyenoord en PSV hebben allerlei versterkingen aangetrokken. Maar nieu we spelers kopen hoeft geen garantie te zijn voor succes. In elk geval is Ajax de te kloppen ploeg en dat wordt met de opeenstapelende successen van Ajax alleen maar erger. Maar goed zover is het nog niet, ik ga eerst genieten van een heerlijke vakantie." Reina Hemmes John van den Brom, in actie tijdens Ajax-Roda JC. De 28 jarige speler heeft nog een tweejarig contract bij Ajax. Foto: Louis van de Vuurst m

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 31