LIBERO IN DE DOP FRANK RIJKAARD onze karakters overeen komen. Willen winnen, waar je ook mee bezig bent. Als hij ooit weggaat wordt het voor iedere trainer moeilijk zijn werk over te nemen." Het Afscheid: "Frenkie, we zullen hem ontzettend missen. Een voorbeeld-prof. Ik vond het leuk leuk om te zien hoe hij hier weer binnen kwam twee jaar terug. Frenk was nog steeds Frenk. Lekker dollen met iedereen, je kan verschrik kelijk met hem lachen. Hij was echt geen spatje veranderd. En vooral voor de jonge jongens is hij van grote waarde ge weest, die kon hij op een hele subtiele manier oppeppen. De laatste maanden had hij zelf wat meer moeite om zich op te laden, voor de training althans. Niet zo gek lijkt mij, hij is in Italië zo ontzettend geleefd, dan zou ik het na een tijdje ook wel een beetje gehad hebben, denk ik. Vooral op zaterdag en vrijdag merkte je dat-ie het niet meer elke keer kon opbrengen. Geen probleem, tijdens de wedstrijden stond hij er altijd weer. Ik heb nog niet met de trainer be sproken of ik nu volgend seizoen doorschuif naar het hart van de verdediging, maar ik ga er wel van uit dat mijn toe komst daar ligt. Het liefst trouwens op de plek waar Danny Blind nu speelt, ik denk dat ik daar mijn overzicht het best kan benutten. Een beetje in de vrije rol. Voorlopig staat Danny daar natuurlijk nog, maar mochten ze me nodig heb ben op die plek of op de postitie van Frenk dan ben ik daar klaar voor. Ik ben inmiddels één van de meest ervaren spe lers van Ajax, laat me ook steeds meer gelden in de groep en tijdens besprekingen. En ja, de opmerking die de trainer vorige week maakte, maakt mijn vertrouwen in de toekomst er natuurlijk ook niet slechter op." Simon Zwartkruis Een van Frank de Boer's las tigste tegenstanders in het voorbije seizoen was Feye- noorder Joszef Kiprich. Foto: Louis van de Vuurst Frank de Boer heeft 't weer geflikt: scoren uit een vrije trap. Frank's specialiteit le verde Ajax dit seizoen meer dan een handvol treffers op. Foto: Louis van de Vuurst trappen te nemen. Kreeg ik te horen dat ik die bal maar moest laten liggen. En nu is het logisch als ik 'm neem, de rest mag alleen nog maar toekijken. Het liefst heb ik een vrije trap een metertje of drieëntwintig van het doel, van mijn kant gezien een beetje rechts van het midden. Dan eerst even kijken waar de keeper staat. Vanaf die rechter kant leg ik ze in beide hoeken, dus dat maakt me niet zo veel uit. En daarna is het een kwestie van je aanloop nemen en de bal hard met de binnenkant van je wreef raken. Dat gevoel voor effect en balsnelheid had ik altijd al een beetje van mezelf, maar is in de loop der jaren steeds beter gewor den. En in het beste geval ploft de bal in de binnenkant van het zijnet. En dan, ja, de ontlading. Het blijft een fantastisch gevoel als iets lukt, waar je heel lang op getraind hebt." De Toekomst: "Het lijkt me niet zo moeilijk te bedenken waarom ik voor vijf jaar heb bijgetekend dit seizoen. Het gaat Ajax goed, ik voel me hier goed en ik heb het idee dat het alleen nog maar be ter kan worden, zeker als we in het nieuwe stadion gaan spelen. Het was een keuze voor de zekerheid. En de belangstelling van bui tenlandse clubs, ach, daar hoef ik geloof ik niet eens aan te denken. Toevallig kwam de trainer vorige week bij me om te zeggen dat ik een eventuele trans fer rustig uit mijn hoofd kan zetten. Hij zei dat wat er ook gebeurd, hij me onder geen enkele voorwaarde zou laten gaan. Dat daar echt niet over te praten viel. 'Jij bent mijn verdedigende man voor de toekomst', zei hij. Prachtig om te horen, daar spreekt heel veel waar dering en vertrouwen uit. Ik hoop ook van ganser harte dat Louis van Gaal voorlopig bij Ajax blijft. Hij is absolute top en ook persoonlijk heb ik een speciale band. In de jeugd bij Ajax reden Ronald en ik af en toe met hem mee, als onze vader ons niet kon brengen. Langzaam kwamen we er achter dat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 13