LAATSTE KOMPETITIE-LOODJES KICK OFF NR. 19 - 3 De defensie is gefundeerd op de talentvolle maar soms nog kalmte ontberende doelman Edwin Zoetebier en de stoere centrumverde digers Robert Molenaar en René Binken. Op rechts vol- De voorlaatste thuiswed strijd van het seizoen kan beginnen. Wordt het een feestwedstrijd? Alleen als de Ajacieden -weer- alles geven voor de zege! Ben Tornato AJAX-VOLE ND AM Volendam-Ajax kende een zeer spektakulair begin. Na een vroege 2-0 voorsprong werd de wedstrijd op 2-2 af gesloten. Hier troeft Ronald de Boer Volendam's cen trumverdediger Robert Mo lenaar af. Foto: Louis van de Vuurst doet Ajax-huurling André Ooijer. Hoewel het hoogtepunt nog in het verschiet ligt, kan hij terugkijken op een zeer constant en leerzaam seizoen op het hoogste niveau. De lin kerverdediger wisselt regelmatig van naam. Ulrich Wilson speelde er, Pascal Jongsma. Johan Steur is de belangrijkste man op het middenveld. Zijn individuele kwaliteiten zijn algemeen erkend en daarom kan hij zich richten op opofferend werk voor het elftal. Steur komt het best tot zijn recht als zwervende offensieve middenvelder, maar was dit seizoen veelvuldig aan de zij kant te vinden. Danny den Ouden op rechts, Jorg Smeets op links (met aan vallende steekjes) en de controlerende André Wasiman, completeren het middenveld. Voorin moeten Ivan Vukov en Miroslav Stefanovic voor doel punten zorgen. Spits Vukov kan lekker voetballen maar ver zet zoveel werk dat hij voor het doel vaak de afmakers scherpte mist. Hoever staan we? Op het moment van schrijven is de stand van zaken rond Ajax nog in rood-witte nevelen gehuld. Is het officiële kam pioenschap al behaald, of is hedenmiddag de dag waarop de vlag uit kan? U, de lezer, weet het al. Misschien heeft u zich al in een feestroes on dergedompeld of u gaat er in het Olympisch Stadion nog eens goed voor zitten. Wat schrijver dezes wel weet en niet aan verande ring onderhevig is is de te genstander van vandaag Vo- lendam. De oranjehemden kenden een merkwaardig seizoen waarin ups en downs elkaar afwisselden. Een mager ver blijf in het middenrif van de competitie contrasteerde scherp met de avonturen in het toernooi om de Amstel Cup. Op donderdag 25 mei staat Volendam in de eind strijd van het nationale be kertoernooi tegen Feye- noord. Nadat men in het vissersdorp wist dat de finale be reikt was, leek het er op dat Volendam de gretigheid en het karakter aan het opsparen was. In de competitie bakte het elftal van trainer Wim Rijsbergen (volgend jaar aktief bij NAC) er weinig van. Tot het moest aantreden tegen PSV. In Eindhoven stond er opeens weer een team in het veld. Moti veert Volendam zich vooral wanneer het tegen topclubs speelt? Het lijkt er wel op en Feyenoord zal op 25 mei nog niet klaar zijn met Volendam. Hoewel Ajax op papier een betere ploeg heeft, is het nog niet gezegd dat het zonder probleem de Volendamse horde neemt. Wij hoeven niet zo ver in de historie terug te gaan om een paar voor Ajax lastige ontmoetingen met Volendam te ontdekken. Vorig seizoen was ditzelfde Olympisch Sta dion plaats van handeling voor de wedstrijd Volendam- Ajax. U leest het goed, Volendam-Ajax. Wat niemand had verwacht, gebeurde op die dinsdag de 12e april 1994 wél: Volendam won van Ajax. Zich bedienend van een zwaar ver dedigende maar perfect uitgevoerde tactiek rolde Volen dam met een 1-0 zege de bus in. En dit seizoen leek Ajax in Volendam op een zeer soepele overwinning af te stevenen. Na tien minuten stond Ajax met 2-0 voor. Maar bij rust was het gelijk, 2-2 en in die stand kwam geen verandering meer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3