OP DE STIP MW WEDSTRIJDBULLETIN 3 Naam: Armand Benneker Leeftijd: 25 (25-06-1969) Positie: Centrale verdediger Geboren te: Tongeren Lengte: 1.89 m Gewicht: 79 kg Schoenmaat: 45 1 /2 Partner: Esther Moody Opleiding: MTS - elec- F tronica, Middenstandsdi ploma, Wiskunde en in juni hoop ik aan de Open Uni versiteit het certificaat voor Ope- rationeel Management te behalen. Verder studeer ik nog Frans en Spaans. Auto: Volkswagen Golf Hobby's: "Ik ben een sportfanaat en sport daarom graag. Voorheen deed ik naast voetballen nog een hoop andere sporten, maar de laatste jaren gaat dat niet meer. Door de cur sussen die ik volg heb ik daar geen tijd meer voor. Wel aa ik nog steeds 2x per week naar de sportschool van Pierre Zenden om te fitnessen en af en toe speel ik nog een partijtje snooker." Vorige clubs: RKSV Rapid en MW '02 Contract tot: 30 juni 1995 Favoriete club: FC Barcelona Bijzonderheden: "Ik was voor het Olympisch elftal geselecteerd dat in 1992 naar Barcelona zou gaan, alleen bij de KNVB had den ze een klein foutje gemaakt. Zij gingen ervan uit dat mijn ge boortedatum 26-08-1970 was, maar dat is de geboortedatum van mijn broer Maurice (hij speelde tot het seizoen '90/'91 bij MW, red.) Ze gingen er vanuit dat ik na de Spelen 23 zou worden, maar dat klopte dus niet. Doordat ik nu alleen maar mee kon doen als dispensatiespeler, besloot de bondscoach mij niet mee te ne men. Wel heb ik 7x in het Nederlands militair elftal gespeeld. Voetballoopbaan: Armand Benneker maakte zijn debuut in het eerste van MW op 30 april 1988 in de wedstrijd MW - Veendam (0-1), toen hij in mocht vallen. Op 7 mei speelde hij in zijn tweede wedstrijd (RBC - MW 2-0) wel de volledige 90 minuten mee. De week daarop, op 12 mei, mocht Armand weer als invaller in de wedstrijd MW - Vitesse (1-2) mee doen. Dat seizoen speelde hij verder niet meer in het eerste. Seizoen: Comp.: Weds.: Beker: Doelp.: Club: '87-'88 Eerste-divisie 3 0 0 MW '88-'89 Eredivisie 2 0 0 MW '89/'90 Eredivisie 4 0 0 MW '90/'91 Eredivisie 24 1 1 MW '91/'92 Eredivisie 31 2 1 MW '92/'93 Eredivisie 27 2 2 MW '93/'94 Eredivisie 30 1 1 MW '94/'95* Eredivisie 19 0 0 MW tot MW ■PSV Eerste-divisie wedstrijden bij MW: 3 Eredivisie wedstrijden bij MW tot nu toe: 137 Bekerwedstrijden bij MW tot nu toe: 6 Aantal competitiewedstrijden: 146 Aantal doelpunten: 5 Mooiste stadion: Nou Camp in Barcelona Mooiste tenue: "Klassieke te- nue's zoals dat van Ajax, maar zeer zeker ook het oude shirt van MW met die grote witte ster in het midden. Dat was pas een echt mooi en herkenbaar shirt." Trainers: Frans Körver en Sef Vergoossen Sterkste punt: "Ik denk dat mijn conditie, mentaliteit, sprong- en kopkracht tot mijn sterkste punten behoren". Minder goed in: "Traptechniek en beweeglijkheid. De aanname van een bal en de handeling di rect erna bepalen hoe optimaal je spel is. Deze twee facetten kun nen altijd beter." Beste wedstrijd in je carrière: "Het is moeilijk om één spe cifieke wedstrijd te noemen, maar ik denk een aantal goede wed strijden tegen PSV, Feyenoord en Ajax gespeeld heb." Hoogtepunt in je carrière: "De terugkeer van mijn blessure. Die blessure had ik opgelopen in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwol le, in 1988. Ik had voor de wedstrijd al last van mijn knie, maar moest van de trainer toch op de bank plaatsnemen. Ik zou er im mers alleen in de laatste paar minuten inkomen als dat nodig was. Maar na 10 minuten spelen viel Jean Maas met een blessure uit en moest ik er toch in. Het ging dus toch fout, maar omdat ik de wedstrijd helemaal moest uitspelen werd het alleen maar erger. Dat heeft me veel ellende opgeleverd. We wonnen trouwens die wedstrijd met 4-2." Dieptepunt in je carrière: "Die blessure en het moment dat Maurice weg ging bij MW, hij is toen trouwens gelijk gestopt met voetballen. Heel erg jammer, want ik had graag met hem in het eerste van MW willen voetballen." Meeste invloed op je carrière: "Mijn vader en moeder, mijn broer Maurice en later mijn vriendin Esther. Van haar heb ik zeer veel steun gehad." Scheidsrechter: "Ondergewaardeerde personen." Ajax, Feyenoord, PSV: Ajax Landskampioen: "Ajax, al hoop ikdatRoda JC kampioen wordt, ik ben immers een Limburger!" Meest onderschatte voetballer: "Ik moest Ivo Joordens noe men." Meest overschatte voetballer: "Kan ik moeilijk over oorde len. Zo'n oordeel is namelijk gebaseerd op een momentopname, als je tegen een bepaalde speler speelt en dat is maar twee keer per jaar." Maastricht: "Mooiste wereldstad" Supporters: "MW heeft een kern van zo'n 2500 vaste échte supporters die alles voor de club over hebben. MW maakt een deel van hun leven uit." FC Limburg: "Als je er serieus over nadenkt kom je tot de con clusie dat als de tijd er rijp voor is het er toch van zal komen. Met straks de komst van de intertoto, waarbij de bovenste plaatsen in de subtop ook Europees voetbal via die competitie ook Europees voetbal opleveren, groeit vanzelf het besef. Kijk als de sponsors het willen, dan komt het er. Alleen moet dan wel Maastricht als hoofdstad van Limburg de thuisbasis worden en moeten de club kleuren rood/wit zijn." Favoriete eten: "Ik heb steeds periodes dat ik iets als favoriete kost heb, maar Indisch eten en de Hollandsche pot gaan er wel in." Film: "Ik ga regelmatig naar de film en dan bijvoorkeur naar films met humor, actie of een verhaal wat je tot nadenken stemt. Al moet dat laatste niet te vaak zijn." Radio: "Radio 3 en CRM. Vroeger maakte ik ook samen met mijn vader, moeder, broer en zus zelf muziek bij de Juliana fanfare in Limmel. Ik speelde trompet en bugel." Televisie: "Heb ik weinig tijd voor." Kranten: "De Limburger, het Limburgs Dagblad en De Telegraaf." Lezen: "Studieboeken en probeer voor ontspannende literatuur tijd vrij te maken. Ik vind Erich von Daniken intrigerend. Het boek "De dag dat de goden kwamen, 3114 V.C." is het laatste boek dat ik van hem gelezen heb, een mooi boek." Graffiti project: "Het eerste wat in mij opkomt kun je maar be ter niet opschrijven. Kijk, op zich is het wel mooi gedaan, maar het komt zo rommeiachtig, asociaal over." Bijgelovig: "Absoluut niet." Sex voor een wedstrijd: "Moet kunnen." Stamcafé of disco: "Café Chriscus, de Metamorfoos en de Dik ke Dragonder kom ik af en toe na een thuiswedstrijd. Verder niet meer, die tijd is voorbij." Respect voor: "Mijn zus en in het algemeen mensen die na een zware revalidatie terugkomen of ondanks een ernstige ziekte niet opgeven." Grootste supporter: "Pap, mam en Esther." Beste vriend: "Mijn broer Maurice en Mark Luypers" (speler van Roda JC, red.) Hekel aan: "Hypocriete, achterbakse mensen. Erich von Dani ken omschreef dat mooi in zijn boek: "De dommen weten altijd al les zeker, de verstandigen hebben zoveel twijfels." Oncollegiaal: "Asociaal gedrag." Zou willen ontmoeten: "Mijn opa. Als die dit alles nog eens kon meemaken, dat ik bij MW speel. Hij was een MW suppor ter in hart en nieren en zou het echt prachtig gevonden hebben om zijn kleinzoon bij MW te zien voetballen. Jammer genoeg weet hij nergens van, want is nog voor mijn MW tijd overleden." Mooiste trip: "Indonesië en mijn mooiste vakantietrip was naar Mexico." Mooiste actie: "Een dubbele schaar tegen Romario. Dat was in het seizoen '90/'91 toen we hier thuis 1-1 tegen PSV speelden. Met die beweging zette ik zo Romario op het verkeerde been en ging voor hem een unieke kans verloren. Het leuke is, dat zo'n ac tie helemaal niet bij mij past." Grootste blunder: "Dat ik geen 34 wedstrijden constant pres teer." Persoonlijk verloop seizoen '94/'95: "In één woord ge zegd: dramatisch. Het eerste halfjaar heb ik door blessures niet kunnen voetballen. Het begon op de eerste trainingsdag met een peesontsteking. Toen dat behandeld was en ik weer kon gaan trai nen kreeg ik een knieblessure. Nadat ik daarvan goed en wel her steld was, liep ik een enkelblessure op en toen begon de ellende pas echt. Met die blessure heb ik zeker 3 1/2 maand gesukkeld. Het gevolg van die waslijst aan blessures is, dat ik helemaal geen voorbereiding heb gehad en daardoor al met een achterstand moest beginnen. Door de vele schorsingen en blessures in de groep, moest ik gelijk nadat ik hersteld was aan de bak. Mijn voorberei ding bestond dus uit competitiewedstrijden. Niet ideaal zeker als het elftal ook moeilijk draait en de druk op de wedstrijden steeds meer toeneemt." Je volgt een redelijk groot aantal studies. Welk doel heb jij daar mee voor ogen? "Ik wil tot mijn 35e blijven voetballen en dat hoeft niet persé in Nederland zijn, want als ik 32 ben wil ik toch aan mijn maat schappelijke carrière gaan bouwen. Het kan dus best zijn, dat ik mijn laatste voetbaliaren in België zal afbouwen. Ik wil later graag een commercieltechnische functie op HTSniveau gaan vervullen, MTS diploma. Na ae MTS wilde ik ook graag dé dat ik over een HBO denkniveau beschik. Als voetballer moet je op je 25e, 26e het maximale uit je carrière halen en als dat niet dat niveau is wat je gehoopt had, dan moet je toch eens aan je maatschappelijke carrière gaan denken. Vooraf had ik me dat ook als doel gesteld, gewoon alles voor het voetbal geven en dan op mijn 25e, 26e kijken waar je staat. Nu werk ik dus ook gericht aan mijn maatschappelijke carrière. Het is best zwaar, overdag trainen, 's avonds en op je vrije dagen studeren en naar de cur sussen gaan. Naast mijn talencursussen wil ik ook noa een mar keting studie gaan doen om me daarna in een specifieke richting te specificeren. Ik hoop tijdens mijn laatste voetbaljaren ergens sta ge te kunnen lopen om ervaring op te doen. Op mijn 35e stop ik volledig met voetballen en dan wil ik het beoogde niveau gehaald hebben, zodat ik op niveau aan de slaa kan. Eén voordeel heeft de combinatie profvoetbal/studie denk ik wel, namelijk dat je aan toont over een behoorlijke dosis discipline te beschikken." Je wilt dus later duidelijk niet verder in de voetbalwereld? "Nee, de voetbalwereld is een showwereld, een soort van toneel met hele eigen normen en waarden of eigenlijk beter gezegd geen normen. Ik zit zo niet in elkaar. De voetbalwereld is keihard, je moet bovendien over een flinke dosis mentaliteit en doorzettings vermogen beschikken wil je in het profvoetbal overleven. Je moet je dus aan die waarden aanpassen, anders red je het niet. Als speler kan ik die omschakeling tussen mijn eigen karakter en bin nen de voetbalwereld heersende cultuur wel maken, maar ik weet niet of ik dat daarna ook nog zou kunnen. Vooralsnog wil ik na mijn actieve carrière hierin niet verder gaan. Soms krijg je wel het idee dat het iets aparts is, het een op zich zelfstaande wereld is. Maar dat is natuurlijk belachelijk, want het is gewoon onderdeel van de maatschappij. Voetballers moeten meer relativeren en re aliseren dat er meer is dan voetbal alleen. Eén doodschop en het kan gebeurt zijn met je voetbalcarrière en zo kent niemand je meer. Dan ben je toch weer op jezelf aangewezen." Hoe ben je eigenlijk in het profvoetbal terecht gekomen? "Mijn broer Maurice was door MW gescout. We speelden toen allebei bij Rapid en MW vroeg dus aan Maurice of hij bij MW wilde komen voetballen. Mijn broer zei alleen te willen komen als ik ook naar MW mocht komen en zo kwam ik bij de MW-jeugd terecht. We hebben onze hele jeugd samen gevoetbald, een schit terende tijd. Uiteindelijk kwam ik één jaar eerder bij de A-selectie terecht. Mijn eerste wedstrijd speelde ik in het eerste toen ik 18 was, thuis tegen Veendam (op 30 april 1988, red.). We verloren die wedstrijd met 0-1 Denk je dat de begeleiding van jeugdspelers tegenwooordig an ders is als toen? "In de jeugdopleiding zelf was de begeleiding toen ook wel goed te noemen, maar niet zo professioneel als in deze tijd. Ik denk wel dat een jeugdspeler nu sneller geaccepteerd wordt. Toen werd je met name aoor de oudere garde niet snel geaccepteerd. Tegen woordig heeft de club zeer veel belang bij een goede doorstro ming van jeugdspelers en daar wordt ook zeer veel aandacht aan besteed. De tijd dat met name de oudere spelers voor het zeggen hebben is voorbij, een jeugdspeler krijgt van de technische staf sneller het vertrouwen en de kans om door te breken. De trainer houdt altijd het team- en clubbelang voor ogen. De ontwikkeling van de transferprijzen naar enorme bedragen heeft voor de jeugd spelers een positieve bijdrage daaraan geleverd, de club moet wel." Hoe bereid jij je voor op een wedstrijd? "Nadat ik opgestaan ben ontbijt ik en lees de krant. Dan ga ik rus tig wat dingen doen, studeer wat. 's Middags ga ik op bed liggen en neem volledige rust. Daarna ga ik eten en maak me zo'n beet je klaar om naar het stadion te gaan en dan moet het dus gebeu- Heb je nog een voorkeur voor bepaalde wedstrijden? "Ik speel graag voor volle stadions, hoe hoger de druk hoe beter ik presteer. Wat dat betreft moet het de komende wedstrijden wel goed zitten." Wat zou je geweest zijn als je geen profvoetballer zou zijn ge worden? "Dan was ik gaan studeren en was ik terecht gekomen in een com- mercieel-technische functie. Daarnaast had ik ook graag bij het korps mariniers gediend en ik ben daar ook speciaal voor ge keurd. Ik was voor alles goedgekeurd alleen men twijfelde over mijn knie. Men stelde de keuringsuitslag uit, omdat men mij later wilde herkeuren voor mijn knie. Zij hadden twijfels over mijn knie, iets wat ik belachelijk vond want ik was volledig hersteld. De huis arts heeft toen mijn medisch dosier over die knie naar hen opge stuurd. Nadat ze dat beoordeeld hadden werd ik wel goedge keurd. Op zich is het wel bijzonder dat je door zo'n keuring heen komt, want er worden heel weinig jongens voor het korps goed gekeurd. Ik meen zelfs 1 op 100. Als ze me na die drie keu- ringsdagen hadden goedgekeurd, dan had deze jongen 14 da gen later daar gezeten en had ik mijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen Maar nu die uitslag veel later kwam, hoefde het voor mij niet zo meer en heb ik ervoor bedankt/' maar ik heb HTS doen slo* wat is ie wens voor de toekomst? gezond en gelukkig blijven," k moest in Dienst. Via eer» aantal gerichte eer nu OatHTS-riivecnj beregenen aan'onen ntal gerichte cur- Wij "wensen Armand veel succes; voetooi bosbaan, ncmeos de su süpporfirs van M.V.V

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 5