U E FA CHAMPIONS LEAGUE de de inmiddels tot "Kaiser" uitgegroeide Franz Beckenbauer, Gerd Müller, doelman Sepp Maier, Gustl Starek, Dieter Brenninger, Georg Schwarzenbeck en Werner Olk. Het was de basis van het "grote" Bayern, dat zich in de jaren zeventig zou opwerken tot één van de beste clubs in Europa. Na de Ajax-hegemonie nam Bayern de macht over. In 1974 waren er twee wedstrijden nodig om Bayern in Brussel voorbij mede-finalist Atlético de Madrid te brengen. Een jaar later ver sloeg Bayern Leeds United in Parijs met 2-0 en de laatste Europa Cup won Bayern in 1976 door in Glasgow met 1-0 van Saint Etienne te winnen. Net als in de allereerste europese finale was Franz Roth de maker van het enige doel punt. Inmiddels hadden andere sterke voetballers zich gemeld, zoals Uli Hoeness, Johnny Hansen, Paul Breitner, Rainer Zobel en Connie Torstensson terwijl Udo Lattek de trainers-scepter zwaaide. Na de glorietijd meldde Bayern München zich nog twee keer in de Landskampioenenfinale. In 1982 in Rotterdam. Aston Villa was de Duitsers echter te slim af. Ook in 1987 bereikte Bayern München de eindstrijd, maar in Wenen boog FC Porto een 1 -0 achter stand om naar 2-1 winst. Bayern mag dan sinds 1976 wachten op een nieuw Europees succes, het is onveranderd één van de grote clubs van Europa. De halve finale plaats in het huidige UEFAChampions League-toernooi is daarvan het bewijs. De faam en de voortreffelijke organistatie binnen de club staan er borg voor dat de voor aanstaande positie gecontinueerd zal worden. Een illuster Bayern- trio: Gerd Müller, Sepp Maier en Franz Beckenbauer. lende finale won Bayern na verleng met 1 -0 door een treffer van Franz "Bulle" Roth. In 1969 greep Bayern München tweede landstitel. Branco Zebec h; de trainerstaak van Cajkovski overt nomen en hij kon een beroep doer op een keur van voetballers. Tot dt kampioenen van 1969 behoorden Ben Tornato 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 13