FC BAYERN MUNCHEN U E FA CHAMPIONS LEAGUE Spreekt men over FC Bayern München, dan heeft men het over onbetwist een van de grote clubs van de wereld. Het curriculum van de zuidduitse club laat geen ruimte voor twijfel over: hier gaat een grootmacht voorbij. Drie keer won Bayern de Europa Cup voor Landskampioenen,één keer werd de Cup voor Bekerwinnaars naar München gehaald en ook de wereldbeker vond zijn weg naar de prijzenkast van Bayern. Het internationale palmares wordt geschraagd door dertien landstitels, acht nationale bekertriomfen en drie over winningen in de strijd om de Duitse Supercup. Bayern München... niet zo maar een club. En toch kreeg de bloei van de rood-blauwen vrij laat gestalte. Hoewel de club in februari 1900 werd opgericht, duurde het tot 1932 eer Bayern München kampioen van Duitsland werd. Bayern stond ondanks die titel in de schaduw van die andere Münchner club, 1860. De blauw-witten waren populairder, hadden meer uitstraling. Tot aan de jaren zestig waren de "Löwen" van 1860 dè club van München. In de eerste jaren van de Bundesliga, die in 1963 startte, was Bayern München nog niet doorgedrongen tot de Duitse voetbaltop. In 1962 was er echter een belangrijke verandering bij Bayern doorgevoerd. De toenmalige voorzitter Roland Endier trad terug en zijn plaats werd ingenomen door Willy Neudecker. De vereniging kende tal van problemen, niet in de laatste plaats op financieel gebied. Onder Neudecker werd er voortvarend gewerkt aan de sane ring van Bayern München. In 1965 bracht Neudecker de plannen voor een eigen trainingscomplex aan de Sabenerstrasse ter tafel. Daarom profiteert Bayern nog steeds, want de hele Bayern-familie woont aan de Sabenerstrasse. In hetzelfde jaar 1965 promoveerde Bayern onder leiding van trainer Tschik Cajkovski naar de Bundesliga. Cajkovski was de man die ene Franz Beckenbauer liet debuteren. Nadat de trainer aanvankelijk vond dat de begaaf de voetballer te licht en te week was voor topvoetbal, kon hij uiteindelijk niet om het geweldige talent heen. Via een vergelijkbare route verliep ook de komst van een latere internationale sterspeler: Gerd Müller. "Wat moet ik met die gewicht- heffer?", mompelde Cajkovski, maar al snel kwam hij van die opmerking terug. De eerste jaargang werd beëindigd met een derde plaats én met het winnen van de Duitse beker. Het internationale aspect kreeg een seizoen later al glans door het veroveren van de Europa Cup voor Bekerwinnaars. In een bloedstol- 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 12