Jari Litmanen en Thomas Helmer duelleren in de heenwedstrijd van de halve finale CHAMPIONS Champions League. league De toeschouwende Bayern-voetballer is Christian Ziege Foto: Louis van de Vuurst komt ongetwijfeld terug. In het cen trum is het meespelen van Thomas Helmer (startpunt van vele aanvallen) onzeker. Hij raakte in de slotfase van de heenwedstrijd geblesseerd. Markus Babbel is de centrale verdediger en op links bestrijkt Christian Ziege de linkerf lank. Hij houdt er van de aanval te ondersteunen. Op het middenveld is Mehmet Scholl een echt talent. Scholl ziet de openingen, kan zijn voorhoedespelers in stelling brengen en hij kan ook zelf scoren. Markus Schupp speelt ook graag centraal maar dat doet hij zonder een verdedigende middenvelder te zijn, wat defensiever dan Scholl. Aan de rechterkant speelt Dietmar Hamann nuttig en minder opvallend dan de klasserijke linkermiddenvelder Christian Nerlinger. Dat is een voetballer met inzicht en een uitstekende traptech- niek. Alain Sutter deed in München mee omdat het niet anders kon. De Zwitserse international die op het WK in de Verenigde Staten indruk maakte, voetbalt het liefst met een vrije opdracht links achter de aanval. Supportersteun Al met al beschikt Trapattoni over een een selectie die, ondanks de afwezigen, veel kwaliteit bevat. En op het mooie platform dat halve finale heet, worden de krachten gebundeld om die kwaliteiten tot een eenheid te smeden. In het Ajax-kamp is het niet anders. De gebiedende wijs moet sti mulerend werken en de overvloed aan voetbalend en tactisch vermogen moet worden geschraagd door de onverbiddelijke wil om te winnen. Om die finale te halen. Nooit opgeven, strijden tot het gaatje, zelfbewust van de eigen kracht en klasse. En met de trots die het dragen van het Ajax-shirt vereistl Wij gaan ongetwijfeld negentig zeer enerverende minuten tegemoet. Zo hoort het ook voor de deur van de eindstrijd van het meest prestigieuze toernooi. Marcel Witeczek moest tegen Ajax op het laatste moment verstek laten gaan. Is hij in Amsterdam van de partij, dan verdient hij speciale aandacht van de verdedi ging want hij is slim en handig. De lange Alexander Zickler opereert aan de rechterkant.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11