0 AJAX - BAYERN MÜNCHEN U E FA CHAMPIONS LEAGUE Rond het Olympisch Stadion hangt vanavond een gebiedende wijs: win nen van Bayern! Dat lijkt logisch bij een sportieve manifestatie. Winnen is altijd het doel, zeker bij Ajax dat altijd de zege nastreeft. Toch heeft deze gebiedende wijs een groter gewicht. Het betreft immers de beslissende wedstrijd in het tweeluik dat "halve finale Champions League" heet. De situatie is voordelig want het gelijke spel dat in Munchen werd bereikt plaatst Ajax in "pole position". Eigenlijk stond het dat al voordat er een bal had gerold in het uitverkochte Olympia-stadion. Dat Bayern München een Europese topclub is was in de voorafgaande dagen enigszins naar de achtergrond gedrukt. Niet het feit dat de zuidduitse club zich bij de beste vier clubs van Europa had geschaard kreeg vooraf de nadruk maar de min dere vorm en de vele absenten. Die mindere vorm was er inder daad. En het was ook juist dat Bayern meer dan een handvol spelers moest missen door blessures en schorsin gen. Echter Europa Cup-voetbal is een vreemd fenomeen. Een fenomeen dat stimuleert, pijn doet vergeten, opzwiept naar grote hoogten. Bayern München werd afgeschilderd als een gewond dier en het koesterde die gedachte, in het besef dat het wel een roofdier is. En gewonde roofdieren zijn zeer gevaarlijk. Dat Bayern een club van internationale faam is, komt mede door het karakter. En dat was te zien op woensdag 5 april. Favoriet Ajax speelde tegen een gewond roofdier dat vocht voor zijn leven. De computer rekende uit dat Ajax in het Olympia-stadion beduidend lan ger in balbezit was dan Bayern. Dergelijke optelsommen zijn aardig, maar leveren geen plaats in de finale op. Vandaar die gebiedende wijs: win nen van Bayern! Ook in Amsterdam zal Bayern-trai- ner Giovanni Trapattoni het zonder een aantal uitstekende voetballers moeten doen. Lothar Matthaeus, Jean Pierre Papin en Emil Kostadinov zijn niet de eersten de besten. Maar de succesvolle Italiaan (hij won als voet baller en als trainer vele hoofdprijzen) heeft wat meer armslag dan in Munchen. De in de eerste wedstrijd geschor ste Sven Scheuer neemt waarschijnlijk de plaats in van zijn zeer verdienstelij ke vervanger Gospodarek. Misschien zelfs speelt Oliver Kanh, die langdurig geblesseerd was, weer mee. Rechtsback Dieter Frey was veer tien dagen geleden ook geschorst en 10

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 10