Vandaag in het Oosterpark: AJAX Opgericht: 18 maart 1900. Clubkleuren: shirt wit met rode verticale baan. broek wit. kousenwit. Stadion: De Meer. Capaciteit: 19.000 plaatsen. Technisch directeur: Louis van Gaal. Shirtsponsor: ABN/AMRO. Positie afgelopen seizoen: 1 Nieuwe spelers: Winston Bogarde (Sparta), Fred Grim (Cambuur L.), Michael Reiziger (FC Gro ningen, was uitgeleend), Patrick van Dam (Flaarlem), Nordin Wooter (eigen jeugd). Vertrokken: Stanley Menzo (PSV), André Ooyer (FC Volendam, verhuurd), Stefan Pettersson (IFK Göteborg), Rob Alflen (afgekeurd), Dan Petersen (AS Monaco, Frankrijk). Ajax staat in de competitie vijf punten voor op naaste concurrent Roda JC. Kortom, het landskampioenschap kan de Amsterdamse formatie bijna niet meer ontgaan. Over drie dagen wacht Ajax dan ook een veel belangrijkere wedstrijd, na melijk die tegen Bayern München, in de halve finale van de Champions League. Betekent dit nu dat Ajax er vanmiddag met de pet naar zal gooien? Nee, natuur lijk. Wie die illusie mocht hebben, zal be drogen uitkomen. FC Groningen - Ajax betekent ook het weerzien met Michael Reiziger, vorig seizoen nog voetballer van het jaar in Groningen, toen echter als rechtermid denvelder. Louis van Gaal zette hem meteen vanaf de start van het huidige seizoen op de rechtsbackplaats en Reizi ger voldoet uitstekend. Flij haalde zelfs al een aantal keren het Nederlands Elftal. Natuurlijk is a.s. woensdag de belang rijkste wedstrijd voor Ajax in dit seizoen. En natuurlijk zullen een aantal spelers daar al met hun gedachten zitten. Maar Ajax is ook professioneel genoeg om te beseffen dat het zich in competitiever band geen misstap kan permitteren. Ajax komt voor twee punten, Groningen moet de fraaie reeks in de laatste drie wed strijden een vervolg zien te geven. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 4