Hans Westerhof FC GRONINGEN Uitgave: Ad rem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Acquisitie: Huiand bv Hoogezand tel. 05980-93153 Grafische vormgeving: Studio Adrem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Druk: Scholma Druk - Bedum tel. 05900-13636 Redactie: Henk Poker Uitgeverij Adrem Foto's Fotopersburo Jos Schuurman Stichting FC Groningen: Postbus 1399 9701 BJ Groningen tel. 050-180814 Postgiro 1158888 Bank 67.04.47.196 Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Oosterpark Stadion Capaciteit: 18.000 plaatsen Clubkleuren: groen-wit Het kan verkeren. Na de kansloze 3-0 nederlaag van een aantal weken geleden bij RKC, vreesde menig FC-supporter het zware programma dat FC Groningen wachtte. Immers, met uitwedstrijden tegen NAC en Vitesse en een thuisbeurt tegen PSV zag het er niet al te rooskleurig uit. Nu, voor de wedstrijd tegen Ajax, staat FC Groningen er heel anders voor. Er werden uit bovengenoemde wedstrijden vijf punten gepakt en nog belangrijker, we zagen twee weken geleden weer eens een pakkende wedstrijd in het Oosterpark. Van middag moet FC Groningen het doen zonder Harris Huizingh en Bas Roorda (beiden geschorst). Maarten de Jong was begin deze week nog een twijfelgeval. Vorige week hield Groningen aan de uitwedstrijd tegen Vitesse een punt over, 0-0. In de eerste helft ging het spel over en weer en kregen beide ploegen kansjes, waarbij Vitesse wat gevaarlijker was. Na de pauze kon Groningen vrijwel zonder problemen de nul vasthouden, iets wat nog maar kort geleden een groot probleem was. Het tekent de vooruitgang die Groningen in een paar weken heeft geboekt. "Het geloof in eigen kunnen is duidelijk gegroeid", maakt Westerhof duidelijk. "Bovendien hebben we de laatste drie wedstrijden in de sterkst mogelijke opstelling kunnen spelen en dat was ook belangrijk. We moeten als elftal niet op twee gedachten hinken. Tegen Vitesse hebben we in de rust af gesproken dat we tevreden waren met een punt, hoewel de voorhoedespelers het gevoel hadden dat als we nog iets meer druk konden maken, er wellicht een doelpunt in zou zitten. Maar dan zouden we Vitesse ook weer meer ruimte geven. Nu kwamen ze er in de tweede helft niet door". Vanmiddag kan Groningen vrij-uit spelen, alhoewel Hans Westerhof een slag om de arm houdt. "We zetten natuurlijk niet, net als Willem II vorige week, de poort wijd open. Natuurlijk moeten we wat laten zien, maar we moeten er te gelijk voor waken dat we de ruimtes niet te groot maken, want dan spelen we Ajax in de kaart. Wat dat betreft kun je beter in Amsterdam tegen Ajax spelen, want dan wordt het gemakkelijker geaccepteerd dat je compact speelt. Maar we beseffen dat het Oosterpark vanmiddag vol zit en de mensen hebben dit seizoen nog niet zoveel van ons gezien, alhoewel het tegen PSV vrij aardig was, dacht ik". "We zullen er dan ook alles aan doen om de mensen te ver maken, maar we willen niet in de fuik lopen". FC Groningen-Ajax. Aanvang: 14.30 uur 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3