WILLEM II AANVALLEND COLLECTIEF TILBURGS TROTS De oprichtingsdatum van Wil lem II -12 augustus 1896- doet een rijke historie vermoeden. Dat vermoeden wordt be waarheid en bevestigd door de geschiedenis van de club die al met al een indrukwek kende prestatielijst kan over leggen. KICK OFF NR. 17 - 7/ Twintig jaar na de geboorte vierde Willem II het kam pioenschap van Nederland, een wapenfeit dat voor bij voorbeeld Ajax nog niet was weggelegd. De Amsterdam mers moesten nog twee jaar wachten op de kampioens- vlag. Het kampioenschap van 1916 zou voor lange tijd de enige titel van Willem II blijken te zijn. Maar bij de in voering van het betaald voetbal in Nederland bliezen de Tilburgers weer hoog van de toren. In 1955 werd Wil lem II voor de tweede keer landskampioen. Met recht kan Willem II een van de smaakmakers van het Nederlandse voetbal worden genoemd. De "tricoleres" vertoefden meesttijds op het hoogste niveau en in de amateurperiode waren de keren dat Willem II meedeed aan de kampioenscompetitie legio. In het nationale bekertoer nooi vierde Willem II ook mooie triomfen. In 1944 heette de bekerfinale "Wil lem II - Groenen Ster" en dat duel leverde een eclatante overwinning voor Willem II op. Met maar liefst 9-2! Ook in 1963 werd de finale gewonnen. In Den Haag werd ADO met 3-0 verslagen en de doelpuntenma kers die historie schreven waren Louer, Aarts en Senders. Na een lange periode in de Eredivisie degradeerde Willem II in 1967 naar de eerste divisie. Het duurde vrij lang voordat de Brabanders zich weer op het hoogste niveau meldden. In 1979 leverde een mooie prestatie in de nacompetitie promo tie naar de Eredivisie op. Volgens de rood-wit-blauwe aan hang was de club weer daar waar het hoorde. Het verblijf aan de top was echter van relatief korte duur want in 1984 degra deerde Willem II opnieuw. Driejaarduurde de "verbanning". Het eind van het seizoen 1986-1987 besloot Willem II als promovendus en sinds dien heeft de club niet meer ontbroken in de Eredivisie (later PTT Telecompetitie). Willem II, dat in Sjel de Bruij- ckere (7), Piet Stevens, Gerrit Ex-Ajaded Martin van Geel stopte onlangs als voetballer bij Willem II en is nu com mercieel manager bij de club. Horsten en Jan van Roessel (ieder 5) spelers had die meerdere keren voor Oranje uitkwamen, heeft het in Amsterdam nooit makkelijk gehad maar maakte het de Amsterdammers bij tijd en wijle ook lastig. De grootste nederlaag leed Willem II op 17 april 1983 toen Ajax met 8-2 won. Maar er waren ook da gen van puntenwinst voor Willem II. In het seizoen 1951-1952 won Willem II met 2-1 in De Meer. En bij twee gelegen heden pakte Willem II een gelijkspel. De laatste keer dat dat gebeurde was in het seizoen 1992-1993 toen er in De Meer niet werd gescoord.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 7