DE MASCOnE SNS» bank mm ROVER GEttfTSMir F.C TWENTE *65 De mascotte van vandaag, Erik Huisjes, zal er alles aan doen dat Ajax vanmiddag tegen de eerste com petitienederlaag van dit seizoen oploopt. Erik is immers bepaald niet rouwig als Ajax verliest, want hij isFeyenoordsupporter. Ja, u leest het goed! Een rasechte Tukker die voor een club uit Rotterdam is. Weet hij toevallig nog de uitslag van FC Twente-Feyenoord? „Ja, Twente won met 5-1. Maar Twente is ook een goeie club" haast hij zich te zeggen. Erik is 11 jaar, en speelt in de D2 van DOS'37. Als de naam van die club u bekend voorkomt, dan kan dat kloppen, want toevalligerwijs komt ook „de Kenner" (zie elders in dit boekje) van deze zaterdagclub uit Vriezenveen. Erik zit in groep 7 van de Westerweilandschool. De vraag wat hij het leukste vak op school vindt, beantwoordt hij op een wel zeer originele wijze. „Voetballen op het schoolplein" klinkt het zonder enige aarzeling. Geeft niks hoor Erik, daar blonk ik vroeger ook in uit...Wat later zegt hij dat ie verkeersles, rekenen en Engels ook wel leuk vindt. Dat zijn allemaal vakken die hem later goed van pas zullen komen als hij op zo'n grote truck door Europa rijdt. Want het beroep van vrachtwagenchauffeur dat lijkt hem helemaal het einde. Wellicht zadelt hij met die keuze zijn vader met een probleem op, want wie moet er in de toekomst de televisiezaak overne men als pa Huisjes ermee ophoudt? Daar kan Erik zich vooralsnog niet naar om maken. In diezelfde zaak ziet hij regelmatig een Twentespeler een kijk je nemen, niet toevallig zijn favoriete voetballer. Nou ja bijna, want de absolute nummer één is Henryk Larsson. Maar daarna komt Wilfried Elzinga, dat is zeker. Waarom Wilfried? „Nou, dat is niet zo moeilijk, hij is gewoon de beste speler van FC Twente, en hij kan ook heel goed koppen." Ook over Edwin Vurens („een prachtige speler met een goede techniek"), en Michel Boerebach („wat heeft die een geweldig schot in de benen") heeft Erik loven de woorden. Is hij zelf weieens in het Diekman geweest? Ja dus, al is dat alweer en tijdje geleden. „Dat was bij Twente-Bayern, maar de uitslag weet ik niet meer" zegt hij eerlijk. We gaan het even hebben over zijn eigen presta ties. Waarom speelt hij in de D2 en niet in de Dl? Op deze misschien wat pijnlijke vraag andermaal een eerlijk antwoord, maar ja, daar staan mensen uit Vriezenveen om bekend. „Misschien hebben ze in de Dl wel een betere" klinkt het nuchter uit Erik's mond. Over hoe het FC Twente vanmiddag zal vergaan tegen de koploper is hij vrij optimistisch. „Ik denk dat Twente met 2-1 wint" zegt Erik. Ach, en waar om zouden wij daar niet voor tekenen? En als dan gelijkertijd Erik's favoriete club Feyenoord weet te winnen van Roda JC, dan kan de dag voor FC Twente en haar aanhang helemaal niet meer stuk! AUTOBEDRIJF TANKSTATION Oliemolensingel 26-28,7511 BC Enschede Tel. 053-323535, Fax 053-325665

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 15