AJAX-SPARTA Op zondag 5 maart stond de wedstrijd Ajax-Sparta op het programma. Helaas, door de zware regen- en sneeuwval was het veld van het Ajax-stadion onbespeelbaar. Ajax-Sparta werd afgelast. Een spijtige zaak want het betekende een verstoring van het wedstrijdritme en een nieuw probleem aangaande het inpassen van het duel in het al overvolle programma. Derge lijke afgelastingen hebben meer nadelen. In de organisatori sche sfeer worden vele kosten gemaakt. Zo wordt er bij voorbeeld een officieel programma gedrukt. De "Kick Off" werd op de zaterdagmorgen voor de wedstrijd op de bure len van Ajax afgeleverd en hoefde niet te worden uitgepakt en gedistribueerd. OVERSLAAN Aangezien de tijdspanne tussen de oorspronkelijke wed strijddatum en de nieuw vastgestelde datum niet bijzonder groot is, heeft Ajax voor de Ajax-Sparta van hedenavond ge kozen voor de verspreiding van het originele programma blad. Dit houdt vanzelfsprekend in dat een aantal artikelen gedateerd zijn. Zo zijn er de artikelen over de bekerwed strijd tussen Ajax 2 en FC Utrecht en de aankondigingen van het bekerduel Ajax-Feyenoord, het Champions League-duel Ajax-Hajduk en de competitiewedstrijd Ajax-NEC die de le- Een beeld uit de wedstrijd Ajax-Roda JC. Topscorer Patrick Kluivert zoekt een opening in de limburgse defensie. Foto: Louis van de Vuurst zer gevoegelijk kan overslaan. Het programma en de stan den zijn uiteraard ook gedateerd maar de achterzijde van dit inlegvel maakt dat volledig goed. SPARTA-AJAX Onveranderd is het belang van Ajax-Sparta. En daar gaat het natuurlijk in de eerste plaats om. De Spartanen vielen tien dagen geleden op door tegen runner-up Roda JC 0-0 te spelen. Daarmee bewees het Ajax, dat op diezelfde dag met 2-1 bij Go Ahead Eagles won, een goede dienst. Tot een nieuwe vriendelijke geste is Sparta hedenavond niet bereid. Dat hoort ook zo te zijn. De Rotterdammers zullen zich met hand en tand verzetten tegen Ajax dat in de uit wedstrijd Sparta met 2-0 versloeg. Het overladen programma van Ajax geeft Sparta misschien de mogelijkheid om een spaak tussen het Amsterdamse wiel te steken. Anderzijds heeft Ajax macht genoeg om elke te genstander zijn wil op te leggen. Een optimale concentratie en het bewustzijn dat er zeer veel kwaliteit in de benen zit moet de basis zijn voor een nieuw succes in de competitie. Want hoewel de Champions League-halve finale tegen Bayern München zijn schaduwen al vooruit werpt, blijft de PTT-telecompetitie de basis. Terwijl Ajax-Sparta steeds dichterbij komt, danken wij de le zer van Kick Off voor zijn begrip voor het feit dat hij geen gloednieuw programmablad in handen heeft gekregen en wij wensen diezelfde lezer een zeer aantrekkelijke wedstrijd toe. Redactie Kick Off KICK OFF NR. 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 29