WOENSDAG 8 MAART '2) AJAX 2 SPEELT OOK MEE FC UTRECHT-AIAX 2 KICK OFF NR. 14-25 Het wordt een woeste woensdag, over drie dagen. Ajax 1 ontvangt in het Olym pisch Stadion Feyenoord in de kwartfinale van het KNVB Bekertoernooi. Vanzelfspre kend zijn de schijnwerpers vooral op die wedstrijd ge richt want het betreft de derde klassieker die dit sei zoen wordt gespeeld. Maar een ander Ajax elftal verdient eigenlijk evenveel aandacht. Ajax 2 plaatste zich voor de kwartfinale van de strijd om de Amstel Cup en neemt het op diezelfde woensdag 8 maart op tegen FC Utrecht. Oorspronkelijk leverde de loting voor de kwartfinale een thuiswedstrijd voor Ajax 2 op. Het voordeel om in eigen omgeving te kunnen spelen moest echter wijken. De KNVB voelde er niets voor de wedstrijden op verschillende data te laten spelen. Ook FC Utrecht drong er op aan dat Ajax - Feye noord en FC Utrecht - Ajax 2 op een en dezelfde dag zouden worden gespeeld, dit om te voorkomen dat Ajax 2 met een versterkte formatie tegen FC Utrecht zou uit komen. Besloten werd om Ajax - Feyenoord in Amsterdam plaats te laten vinden en Ajax 2 - FC Utrecht om te draaien. Ajax 2 reist op woensdag 8 maart derhalve af naar het Gal genwaard-stadion. Daar wacht het elftal van trainer Gerard van der Lem ongetwijfeld een bijzonder lastige klus. Maar na in een eerder stadium Excelsior en Dordrecht '90 te hebben verslagen, is Ajax 2 nergens bang voor. Waarom ook? De spe lers hebben laten zien dat ze kwaliteit hebben en de speciale motivatie die een kwartfinalewedstrijd met zich meebrengt, zal er voor zorgen dat Ajax 2 optimaal aan de start verschijnt. De grote vraag is uiteraard in welke formatie Ajax 2 binnen de lijnen zal komen. Wie gaat er met het eerste elftal mee en welke spelers die deel uit maken van de eerste selectie zullen het tweede elftal versterken? Gerard van der Lem kijkt verlangend uit naar de confrontatie met FC Utrecht. "Het is een wedstrijd met een speciale lading, ook door de dingen die er aan vooraf zijn gegaan, de omzetting, de hou ding van FC Utrecht wat betreft de datum van spelen. Op zich is het leuk dat wij zo ver zijn gekomen, maar eigenlijk moetje er niet aan denken dat Ajax 1 en Ajax 2 tegenover elkaar staan in de finale. Dat klinkt voor de Ajax-fans wel leuk, maar voor het Nederlandse voetbal zou dat niet goed zijn. Wees eerlijk, dat zou een kromme situatie zijn. Maar begrijp mij niet verkeerd. Ajax 2 gaat naar Utrecht om een goed resul taat te behalen. En een gelijkspel noem ik ook een goed re sultaat. Voor de spelers is het een unieke situatie. Zij doen ook nog mee om het kampioen schap in de Reserve divisie en voetballen in de kwartfinale van de Amstel Cup is een enorme ervaring. De nadruk Juichende Ajacieden vieren na afloop van Ajax 2-Dor- drecht '90 de overwinning. Jonge talenten en ervaren spelers gaan hand in hand. Woensdag zal Ajax 2 vooral uit jonge spelers bestaan, wanneer het in de Galgen waard in de kwartfinale aantreedt tegen FC Utrecht. Foto: Louis van de Vuurst zal wat betreft de formatie van de elftallen, liggen bij het eerste. Louis zal niet alleen de sterkste opstelling gebruiken, maar ook de reservebank zal op eerste elftalniveau zijn. Wan neer iedereen fit is, hebben wij dan nog genoeg uitstekende voetballers over om het FC Utrecht lastig te maken. Normaal gesproken moet FC Utrecht door naar de halve finale. Maar daar denken mijn spelers heel anders over. Terecht, want wij hebben zeker kansen. Het is te merken dat de jonge spelers in de loop van dit seizoen veel geleerd hebben. In de competitie komen die jonge gasten toch vaak in het veld tegen gelouter de voetballers. Neem bij voorbeeld de wedstrijd, laatst, tegen Feyenoord. Daar speelden mannen als Van Loen, Gorré, Obi- ku en Schuiteman. Dat is leerzaam en mijn spelers bijten zich vast in de wil om iets te laten zien. Fysiek en mentaal zouden zij misschien iets te kort moeten komen tegen FC Utrecht, dat met door de wol geverfde spelers in het veld komt. Spelers als Foeke Booy, Edwin Gorter, die Noorse international Mykland, Nascimento, Plugboer, om er maar een paar te noemen. Maar het is ook zo dat FC Utrecht wat problemen kent. Voor FC Utrecht geldt het omgekeerde van wat voor ons speelt: zij kunnen alleen verliezen. Winnen zij van Ajax 2, dan vindt ie dereen dat normaal, verliezen zij van ons, dan wordt daar schande van gesproken. De druk ligt dus bij FC Utrecht. Wij gaan onbevangen naar Utrecht!" Het Olympisch Stadion zal woensdag uitverkocht zijn, maar het zou ook mooi zijn wanneer de jonge vrijbuiters van Ajax worden ondersteund door de Ajax-supporters. De meeste fans zullen kiezen voor Ajax-Feyenoord, maar Ajax 2 verdient ook een fanatieke onder steuning in de Galgenwaard waar de jonge talenten voor een nieuw historisch hoogte punt kunnen zorgen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 24