AJAX-LIFE MR. 1: JAARGANG 2 WIJ VAM VAK O Een nieuwe Ajax-Life in het tweede jaar van uitgave. Ajax- Life met een oplage van 65.000 is reeds een vertrouwd beeld uit de stal van de Ajax Supportersver eniging. Een snel groeiend blad van een evenzo snel groeiende vereniging. Wat brengt nummer 1 de sup porter? Het is alweer enige maan den geleden, maar het mo ment staat velen nog steeds op het netvlies: Frank Rijk aards hand op zijn hart na af loop van AC Milan-Ajax. Waar vorig seizoen zijn terugkeer op Italiaanse voetbalbodem (Par ma) een teleurstelling werd, kreeg Rijkaard nu een ontroe rende ovatie. En dat dat gebaar nota bene van zijn Italiaanse fans kwam, wier club die avond net door Ajax was afgedroogd, maakt dat gebaar in Triëst nog onverge- telijker. De Ajax-fans zullen voor Rijkaard aan het eind van het seizoen onge twijfeld óók een groots afscheids feestje organiseren. De happening rond Stefan Pettersson vorig jaar was al groots, Rijkaards adieu zal dat on getwijfeld op zijn minst evenaren. Maar omdat alles bij Ajax groter en méér is geworden de laatste jaren, is het misschien wel logisch dat het vaarwel zeggen nu óók groots wordt aange pakt. In dit nummer loopt Ajax-Life op Rijk aards naderende vaarwel vooruit, door nog éénmaal terug te gaan naar die avond in Triëst. En Rijk aards toekomst wordt ook niet ver geten, middels onze eerste mode reportage. Nog meer mode in dit nummer: Michael Reizigers carriè re, die nog in de kinderschoenen staat en de revival van een twee dehands keeper: Fred Grim. De jeugdhoek introduceert een nieuw jeugdhoekgezicht, de ba- byhoek de nieuwe aanwas en de jeugdredactie nam Arno Spl inter, speler van de landelijke A1, onder de loep. Maar ook supporterpraat, de spreekbuis van de dichterlijke, rasechte, fanatieke en voor zijn me ning uitkomende supporter. Wat te denken van de Miss verkiezing of de nieuwe ru briek 'Boekrecensies'. Te veel om op te noemen en dat alles in 56 pagina's leesplezier: Ajax-Life 1, tweede jaargang. Redactie Ajax-Life Je kon er de klok op gelijk zetten. Iedere dag om half ze ven was het zover. De buurman kwam onder door gekropen, de koffie was nog niet naar binnen gegoten of het circus kon weer gaan beginnen. Het tafelvoetbalspel had een magische aantrek kingskracht op een ieder die er aan begonnen was. Een pure verslaving kon je het noemen, want er moest wel iets bijzonders gebeurd zijn wilden wij rond dat uur niet vloekend en scheldend achter de tafel te vindgn zijn. Hoe langer je zo'n spel hebt, hoe bedrevener je in het spe len raakt, ik won dan ook vrijwel ^Üd^jlJ Zodra het kookwekkertje op ''dri«yminuten" was gezet, werd er een strijd op léven eryjood uitgevochten. De buurman -een eclro Fries- was een vechtjas die het houten spel het liefst meteen in mootjes wilde hakken en absoluut niet tegen zijn verlies kon. Mijn vader was redelijk goed, jWsar hacLde pech dat ik hem in de weg zat. ^I^en echte veelvraat wilde ik alle potjes winnen en ik niemand maar het geringste succes. Vaak ontaardde zo'n avond in een geweldige ruzie omdat er de geldigheid van een doelpunt werd betwist. Mijn va der, het verliezen beu, haalde truuks uit waarvoor de meest behendige valsspelers zich behoefden te schamen. In een poging ons "geestelijk" niveau ietwat op te krik ken, heb ik mij ooit eens bezondigd aan het heiligste der voetbalspelen, namelijk het Subbuteo. een spel met ver schuifbare poppetjes op een vilten ondergrond dat de no dige zelfdiscipline en beheersing vergt. Het voordeel van dit spel was dat het echter was dan het tafelvoetbalspel, ióvendien werden de gewone spelregels gehanteerd. Je [kon buitenspel staan (nieuwe reden tot heftige ruzies, dan 'logen de poppetjes door de kamer). Moe van alle discussie besloten wij weer verder te spelen op het vertrouwde "stangen-apparaat". Beïnvloed door de commercie heb ik mij de afgelopen we ken verdiept in de voetbal-computerspelletjes. Speurwerk brengt je naar zeer natuurgetrouwe spelen, variërend van "Eric Cantona" tot "World Soccer 94". Er is publiek dat reageert bij een gemiste kans, dat strijd liederen aanheft. Ook de "wave" wordt uitgevoerd. Tel vierhonderd piek neer en je bent eigenaar van een computer, twee werkstations en het spelletje. Toch ont breekt er iets aan. Als ik denk aan mijn tafelvoetbaldagen, dan kan ik mij niet voorstellen dat je met zo'n computer spel net zo'n voldaan gevoel hebt. Ik het plan tot aanschaf daarom maar even in de ijskast gedaan. E. Vanzet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 10