<t DE HEENWEDSTRIJD x** U E FA CHAMPIONS LEAGUE Bijna 40.000 toeschouwers waren op 1 maart jongstleden getuigen van Hajduk Split - Ajax. De eerste kwartfinalewedstrijd in de UEFA Champions League leverde een teleurstellende 0-0 op. Het spelbeeld was in Amsterdams voordeel maar het resultaat liet voor de Ajacieden toch te wensen over. Na een veelbe lovende start beperkte Hajduk zich tot verdedigen en Ajax miste de vorm en de scherpte om de sterke vesting van Hajduk te ontregelen. Toch waren er een aantal mogelijk heden, zoals in de eerste helft, toen Frank de Boer met een magistrale pass Jari Litmanen vond. De Fin leek keeper Gabric op het verkeerde been gezet te hebben maar de stift- bal die volgde was tien centimeter te laag. De elleboog van de Kroatische doelman voorkwam een treffer. Aan de andere kant werd Edwin van der Sar in de eerste vijfenveertig minuten met afstandsschoten op de proef gesteld. In de tweede helft diende hij slechts af en toe in aktie te komen. De -veel bekritiseerde- arbiter tij dens Hajduk Split - Ajax was de Pool Ryszard Wojcik, die geel gaf aan Frank de Boer en de Hajduk-spelers Darko Butorovic (die daardoor het duel van hedenavond aan zich voor- Patrick Kluivert werd aan een strenge man dekking onderworpen. Op de foto is Vuica zijn bewaker. Een onbestrafte "doodschop" van de Hajduk-verdediger bezorgde Kluivert een zware blessure. Foto: Louis van de Vuurst bij moet laten gaan) en Stjepan Andrijasevic. In het stadion Poljud kwamen Ajax en Hajduk Split in de volgende formaties binnen de lijnen: 49

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 47