U E FA CHAMPIONS LEAGUE Frank Rijkaard heerst in de lucht in de eerste confrontatie tussen Ajax en Hajduk Split in de kwartfi nale van de Champions League. Foto: Louis van de Vuurst doordrongen zijn dat het beter is dan Hajduk Split. Hajduk zal het van Casino Salzburg geleende draaiboek ook in Amsterdam in praktijk brengen. Dat betekent dat er mogelijk wat meer aanvallende accenten worden toege voegd. Zonder dat de verdediging er zwakker door wordt, want op dat gedeelte van de gasten zal de nadruk andermaal komen te liggen. Gepassioneerde beheersing, of beheerste passie, daar moet Ajax het vanavond van hebben. De steun - onder alle omstandigheden - van het publiek speelt daarbij een doorslag gevende rol. De supportersfactor kan net dat zetje geven dat nodig is om vanavond af te sluiten met een histo rische overwinning. Een overwinning die de slotbrug naar de halve finale van het belangrijkste Europese club- toernooi, laat zakken. Ben Tornato 11 Ajax-storm door het Olympisch Stadion woeden. Uiteraard moet de realiteitszin (lees: wedstrijddiscipline) niet uit het oog worden verloren, maar de rood-witte doortastendheid en klasse mag als vanouds over de tegenstander spoelen. Ajax kan zijn tegenstrever op sportieve wijze afbluffen, het heeft een meerwaarde aan klasse en de wetenschap dat het Hajduk-schip bij tegenslag snel water kan maken. Op een herhaling van anderhalf jaar geleden, toen Ajax in ditzelfde Olympisch Stadion Hajduk verneder de, hoeft men niet te rekenen. Een overwinning, goed voor een plaats bij de laatste vier in de Champions League, dat moet kunnen. Zonder het respect voor de tegenstander te verliezen moeten de Ajacieden er van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 11