AJAX - HAJDUK SPLIT Een 0-0 als startpunt. Dat ziet er heel normaal uit voor een wedstrijd, ware het niet dat wij vanavond het tweede gedeelte van de kwartfinale tussen Ajax en Hajduk Split gaan meemaken. In het mooie Split aan de Dalmatische kust werd veertien dagen geleden niet gescoord. En dat resultaat lijkt fraai, maar is verraderlijk. Hajduk toonde zich in eigen omgeving van haar verdedigende kant. Dat was geen grote verrassing, zeker niet nadat bekend was dat Ivan Katalinic, de coach van Hajduk, zich uitgebreid had laten voorlichten door de trainer van Casino Salzburg. En die had ook in de thuiswedstrijd van zijn club de loopgraven betrokken. Toch was die defensieve houding teleurstellend. Iedere club die door dringt tot de beste acht van Europa moet enige trots en zeker meerdere kwaliteiten hebben. Ajax beheerste de wedstrijd met enige in acht neming van voorzichtigheid. Aan de lokroep van de blauw-witte brigade om de eigen stellingen te openen, mocht geen gehoor worden gegeven. De kijkers voor de buis in Nederland hoopten op een doortastender Ajax maar zouden ongetwijfeld nog meer teleurgesteld zijn, wanneer hun club door blind in de val te lopen, met een nederlaag naar Amsterdam waren gekomen. Ajax beheerste het spel als speelde het een thuiswedstrijd. Een merkwaardig gezicht, op dit niveau. Misschien moeten de mannen van Louis van Gaal er nog aan wennen dat zij door de tegenstanders als absolute favoriet worden gezien. De Nederlandse media slaagde er niet in om zich in de schoenen en de gedachten van de Ajacieden te ver plaatsen en spraken van een matte, ongïinspireerde vertoning. Soms is het niet eenvoudig om de moeilijk heidsfactor in te schatten. De Kroaten waren blij met het doelpuntloos gelijkspel, hun suppor ters waren minder ingenomen. Een striemend fluitconcert begeleidde de blauw-witte rekenmeesters naar de kleedkamer. Veel zal Hajduk zich van het blijk van ogenoegen niet hebben aange trokken. Vandaag wacht immers de tweede ronde en daarin zijn ook voor de kampioensploeg van Kroatië kan sen. Hoe groot die kansen zijn, hangt alweer van Ajax af. Getergd door het weinig moedige tegenspel van veer tien dagen geleden en gejaagd door het thuisvoordeel zal er een ware

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 10