Een bal rolt door de eeuwen (Joh. Duhne) Go Ahead Eagles - Ajax Vandaag - zondag 12 maart - is het weer zover. De topwedstrijd van het seizoen: Go Ahead Eagles - Ajax. In de voetbalgeschiedenis van de bal rolt door de eeuwen zullen de wedstrij den tussen de Amsterdammers en de Deventernaren met gulden letters ge schreven staan. Dit begon al in 1918 toen Go-Ahead, Ajax voor de eerste keer ging bekampen en als we ons als negentigjarige nog goed herinneren de Amsterdammers met 1 - 0 klopte. Nadien zullen ze elkaar in zo'n 60 tal competitiewedstrijden bekampt heb ben, waaronder vele malen om het kampioenschap van Nederland. Maar ook in vriendschappelijke wedstrijden, tijdens Paas-toernooien die Ajax orga niseerde waar D.V.V. Go-Ahead een geziene gast was, werden "de degens" gekruist. Door de jaren heeft men practisch geen Ned. Elftal samenge steld waarin geen Ajax spelers waren opgesteld. Namen als die van de ge broeders Pelser, Couton, Gupfert, De Natris, Heintje Delsen, dwarrelen door je gedachten. Ze brachten niet alleen zeges en glorie maar het gehele Ned. voetbal bekendheid. De grootste neder laag die Go-Ahead tegen Ajax leed was in het seizoen 1972 toen op 26 augus tus Go-Ahead met 6-0 geklopt werd, dankzij o.a. 4 doelpunten van Johan Cruijff. Het grootst aantal doelpunten voor Go-Ahead in een wedstrijd wer den gescoord door Boerebach n.l. 2 in de wedstrijd op 7 oktober 1984 gewon nen door Ajax met 7-2. Doelpunten voor Ajax, Spelbos 2, Vanenburg 2, van Basten 2 en Boeve 1. Go Ahead Eagles in degradatie-nood zal toch te gen de Amsterdammers een zo gunstig mogelijk resultaat te behalen, als graadmeter voor de degradatie-wed strijden die aan het eind van de com petitie wachten en waaraan een ontko men niet mogelijk meer is. Deventer als voetbalstad bij uitstek, is door de Adelaarshorst over de gehele wereld als voetbal-domein van Deventer bekend geworden. Van Brindisi in Rusland gelegen aan de Zwarte Zee, waar we een aantal jaren mee corresponderen tot de Tampa Bays Rowdies in Amerika een club waarvoor Jan van der Veen, die na Sparta Rotterdam een jaar bij de Eagles speelde vertrok naar Amerika. Kijk door degradatie zou Deventer in het sport-vergeet-boek raken en dit kunnen we al degenen hetzij als be stuurders of als voetballer niet aan doen. Vooral nu er plannen zijn van de Adelaarshorst een echt stadion te ma ken. Daarin past alleen een elftal op ere-divisie niveau. Laten alle spelers van het huidige Eagles-team daar vol ledig van doordrongen zijn. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 9