Het gelijk van Van Gaal DORDRECHT'90 SUPPORTERSUJN 06.350.200.05 Een aanvallend concept met echte vleugelspelers. Motto seizoen 1994/5: attractief spel en tegelijkertijd ook nog even de twee punten meepikken. Aan het begin van dit seizoen keek voetballend Europa mee warig naar oefenmeester Louis van Gaal. Het WK heeft toch uitgewezen dat spelen met twee vleugels levensgevaarlijk is. Spelen met vleugels is gedoemd tot falen. Van Gaal fronste zijn wenkbrauwen en haalde zijn schouders op; alsof hij wilde zeggen 'Ik krijg toch gelijk'. Van Gaal zou wel bewijzen dat hij gelijk had. En voetballend Europa kijkt nu vol bewondering naar de Amsterdamse formatie onder de bezielende lei ding van Van Gaal. In Nederland strijdt de ploeg nog om alle prijzen. Alhoewel het landskampioenschap Ajax, als de ploeg wist te winnen afgelopen woensdag tegen Roda JC, nauwelijks meer ontnomen kan worden. Daarnaast strijdt het nog met TWEE teams om de Amstel Cup. En in Europa heeft Ajax zeker van zich laten horen. Voetbalminnend Europa heeft genoten van de wed strijden tegen AC Milan. Vorige week zondag bewezen de Amsterdammers zelfs met een gehavend elftal nog oppermachtig te zijn. Louis van Gaal heeft de luxe elke plaats dubbel te kunnen bezetten. Afgelopen zondag tegen aartsri vaal Feyenoord ontbraken enkele basisspelers door schorsingen en blessures (onder andere Frank Rijk aard, Edgar Davids en Ronald de Boer en Jari Litma- nen - de laatste drie zullen overigens vandaag even eens ontbreken). Het kost schijnbaar geen enkele moeite de lege plaatsen op te vullen en hetzelfde spelletje te blijven spelen. Opnieuw gingen de Amsterdammers met de winst aan de haal en bleven de Rotterdammers met een Ajax-complex achter. De club zal dit 95ste jaar van het bestaan bekronen met het 25ste landskampioenschap en wellicht de dertiende KNVB-beker. Hopelijk mogen de Amster dammers ook het hoogste plaatsje op het Europese erepodium plaatsnemen en de 'beker met de grote oren' in ontvangst nemen. Voor Dordrecht'90 dus geen illusies. Het spelen tegen de tweede garnituur leverde al problemen op. Uit werd het dit seizoen slechts 3-0. Hopelijk blijft Benny Gall de ellende bespaard en blijft het bij een zelfde of lagere score. Hoe dan ook: het moet een mooie voetbalmiddag worden. En Louis van Gaal? Aan het einde van het seizoen haalt hij zijn schouders op. 'Zie je nou wel dat ik gelijk heb.' I Voor het allerlaatste nieuws over Dordrecht'90, de Supporters Vereniging en de busreizen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 4