SPORTIEF DO RU COLOFON DEZE WEEK IN DE WARMING UP: DORDRECHT'90 SUPPORTERSLIJN 06.350.200.05 Warming-Up is een uitgave van de stichting Dordrecht'90, Postbus 979, 3300 AZ Dordrecht. Telefoon 078-130000 Telefax 078-132703. Jaargang 5, nummer 13, 19 februari 1995: Dordrecht'90 - Ajax Redactie: Carlo Booy Ruud Bouter Fred van Dongen Olav Ouwerkerk Carina Smans Paul Suykerbuyk Fotografie: Michel Sterrenberg Acquisitie: Uitgeverij Adrem BV Drachten Telefoon: 05120-24180 Fax 05120-11399 Zetwerk en Lay-out: Studio Adrem BV - Drachten Druk: Scholma Druk - Bedum Foto voorpagina: Grote afwezige vandaag: Jari Litmanen op de hielen achtervolgd door de Dordtse publieksfavoriet Adri van Tiggelen. Het gelijk van Van Gaal 'Wat voor mij als een paal boven water stond, was dat ik zo snel mogelijk weg wilde bij Dordrecht' Dordrecht'90 gezien door de ogen van...' Een interview met Adri van Tiggelen. We hadden eigenlijk beloofd om dit hele seizoen niet te zeuren over de opkomst cijfers van de (betalende) bezoekers aan de Krommedijk. Vele redenen zijn al genoemd en deze gaan we ook niet herhalen. Alle redenen benaderen misschien een klein beetje het centrale probleem, maat we den ken nu de echte reden te hebben gevonden. Gelukkig heeft het feit dat er niet voldoende mensen komen kij ken ook maar iets te maken met het spel van onze jongens. De werkelijke reden is dat "WIJ, DORDTENAREN" gewoon liever zelf de nobele sport beoefenen, dan er passief naar te kij ken. Opgeteld bezit Dordrecht vijf (5) zwembaden, achtentwintig (28) sportcomplexen en zijn er wel liefs tweehonderden zestien (216)sport verenigingen actief. Variërend van aerobics( wiebelen en veel trappenlo pen) en canasta (kaartspel) kan je "hanging" in the air lid zijn van de parachutistenclub. Heb je dan genoeg kan je nog altijd via een tig-tal bal sporten toch nog zelf op de groene mat je kunsten vertonen. Op een bevolking van ruim 114.000 inwoners, omringd door water de Dordtena- ren zijn tenslotte met moeite het water over te krijgen) is er dus voor iedereen best wat te doen. Buiten al deze officiële geregistreerde sport clubs stikt het nog van alle buurtclub- jes die met elkaar een zaaltje voor een uurtje afhuren om met elkaar te batmintonnen of te volley-ballen. We praten dan nog niet eens over alle mensen die heimelijk meedoen aan de ochtendgymnastiek, verzorgd door radio twee. Toch moeten alle bovenstaande spor ters inzien dat het volgen van een wedstrijd van Dordrecht '90 ook tot de sportbeoefening gerekend mag worden. Een goed supporter leeft met hart(lijf) en ziel(geest) mee met de verrichtingen van de spelers op de grasmat. De supporter moet inge spannen het spel volgen van de thuis club, geconcentreerd de spelkwaliteit van de tegenstanders beoordelen, goed de verrichtingen van de grens- en scheidsrechters volgen en de spie ren van het hele lichaam moeten kun nen "exploderen" daar waar nodig is. Er is helaas nog nooit een weten schappelijk onderzoek verricht maar de inspanningscurve en het calorie- verbruik van een supporter in hart en nieren. Een ding is wel zeker, het zal voor vele een goede aanvullling zijn op alle bekende afslankdieëten. Het actief volgen van de wedstrijd "vreet" ener gie en deze energie-calorieën kunnen zich dan niet afzetten op de edele plaatsen waar ze niet thuis horen. Voor het allerlaatste nieuws over Dordrecht'90, de Supporters Vereniging en de busreizen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 3