GOUDEN KLUIFJES KICK OFF NR. 13 - 10 BOVENSTE VERDIEPING PATRICK KLUIVERT Patrick Kluivert scoort met de drift van een doelpun- tenbezetene. De typische ei genschappen van een schut ter zijn hem allesbehalve vreemd. Wie hem volgt, voelt zijn passie "onder" het doel. Dat is zijn domein, daar wordt hij van goede voetballer levensgevaarlijke spits. Fracties van seconden zijn voldoende voor Patrick om toe te slaan. Een niet te ontleden factor, het niet aan te leren gevoel voor de goede plaats, maakt hem tot wat hij is: topscorer. In de aanloop naar dit sei zoen werd Patrick tegen FC Zwolle voor het eerst inge zet. Hierden heette het plaatsje waar het eerste "Kluifje" tegen de touwen vloog. Een wedstrijd later, tegen Haarlem, waren vijf late invalminuten voldoen de om hem de weg naar het net te wijzen. Kluivert voelde zich meteen op zijn gemak op de boven ste verdieping van de Ajax- flat. De grote stappen waar mee hij de laatste etages achter zich had gelaten maakten hem niet buiten adem. Concentratie en stijl twee kenmerken van Ajax top schutter Patrick Kluivert. Foto: Louis van de Vuurst "En Kluivert kostte niks, en Kluivert kostte niks!" De creati viteit van de F-Side is grenzeloos. De jongens van de staan- tribunes zingen hun trots naar de tegenpartij toe. Want "Kluivert kostte niks" en dat moet de hele wereld weten. De supporters leven mee met Ajax, met de strijd om een nieuwe landstitel, nieuwe glorie. Ze leven ook mee met de enerverende parallelstrijd die gaat om wie zich aan het ein de van dit seizoen de topschutter van de PTT-Telecompetitie mag noemen. En zie, daarin spelen twee teenagers een enerverende hoofdrol. De een werd voor een gigantisch be drag uit Brazilië gehaald. De ander "kostte niks", volgens de F-Siders. Achter de naam van Patrick Kluivert staat inderdaad geen enorm transferbedrag. Maar er is natuurlijk wel stevig in hem geïnvesteerd. De jeugdopleiding van Ajax reilt en zeilt niet kosteloos. Maar het geld dat in Voorland wordt ge stopt, komt er dubbel en dwars uit. Voorbeelden genoeg. En Patrick Kluivert is één van de laatste vruchten die werden geplukt. Wie kende hem vorig seizoen? Weinigen. De Ajacieden die in de weekends op Voorland zijn, die kenden hem. Het handjevol getrouwen die op dinsdagavond het beton van De Meer enigszins bevolken, die kenden hem. Maar verder? De naam Patrick Kluivert had een vage klank. Was dat niet een talentje uit de jeugd? Maar vanaf de eerste minuten van dit voetbalseizoen rinkelen de goals van Patrick als een ouderwetse kassa. Vijftien keer was het in de competitie al raak. In de Champions League trof hij doel, net als in het startpunt voor de nieuwe jaargang, de Supercup. En in het Bekertoernooi rinkelde de kassa voor Ajax 2.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 10