DE LAATSTE onzin. Het lijkt wel alsof ik me nog altijd elke minuut moet bewijzen. Ik weet heus wel dat ik me constant moet laten zien, maar soms heb ik het gevoel dat er van technische voetballers iets te veel wordt verwacht. Ach, ik erger me er niet echt aan, mensen kunnen me toch niet veranderen. En kritiek werkt voornamelijk prikkelend op mij. Als ik iets mooi wil oplossen in het veld, móet ik dat van mezelf ook mooi doen. Dat zit in me. Als ik alles sober moet doen ga ik verkrampen. Ik zal er een middenweg in moeten zien te vin den." KRACHTTRAINING "Momenteel heb ik nog niet het gevoel dat ik helemaal los ben. Nee, het heeft allemaal niets met militaire dienst te maken. Het komt slecht uit dat ik op de spaarzame vrije da gen naar dienst moet, maar in principe heb ik het niet slecht daar. In het begin zat ik op de afdeling waar marineperso neel wordt gekeurd, maar daar ben ik weggelopen. Ik had daar helemaal niets te doen, verveelde me dood. Nu zit ik tot juni bij de militaire sportschool in Amsterdam, dat bevalt me beter. Kan ik tenminste wat aan krachttraining doen, dat kan ik goed gebruiken in de strijd om een basisplaats. Ik heb het gevoel dat, als ik nu keihard werk, het er in de lente allemaal uitkomt. Ik weet intussen niet meer op welke posi tie ik moet mikken, dat maakt me op dit moment ook hele maal niks uit. Als ik maar speel. Neem zo'n wedstrijd als van middag. Dat zou enorm balen zijn als ik er niet sta. In een wedstrijd tegen Feyenoord kun je jezelf onderscheiden, ook omdat we de laatste jaren weinig moeite met ze hebben. Hoe dat komt? Ik heb eigenlijk geen flauw idee. Maar ik weet wèl, dat Feyenoord met steeds minder zelfvertrouwen aan een wedstrijd tegen Ajax begint. En dat Ajax dus met een mentaal voorsprongetje begint. Daar moeten we van profiteren." Simon Zwartkruis Tarik Oulida inhaleert de vreugde om een doelpunt tijdens Ajax-AEK Athene. Ik weet nog wel dat ik heel erg onder de indruk was van die 8-2 overwinning van Ajax in het Olympisch Stadion. Toen was ik een jaar of negen en ik vond al die spelers van Feye noord zo ontzettend groot in vergelijking met kleine man netjes als Jesper Olsen, Gerald Vanenburg en Peter Boeve. Die wedstrijd heb ik trouwens gewoon thuis op de televisie gezien. Ik ging eigenlijk nooit naar het stadion, alleen naar het Amsterdam-toernooi, om naar buitenlandse topploegen te kijken. Toen ik naar de instuif ging was dat de eerste keer in mijn leven dat ik voet zette in het Ajax-stadion." "Misschien komt 't omdat het nog vers in het geheugen ligt, maar ook aan de laatste Feyenoord-Ajax, om de Super Cup, bewaar ik persoonlijk heel goeie herinneringen. Het eerste half uur, wel te verstaan. Alles klopte voor m'n gevoel. Het was mooi weer, het veld was goed, er stond een prijs op het spel en het draaide als een trein. Ikzelf ook, ik scoorde en wist zeker dat ik er nog één in het mandje zou leggen. Er zijn van die dagen dat het voor je gevoel niet meer stuk kan en die wedstrijd om de Super Cup was er zo eentje. Tot de 36ste minuut, ja. Ik wilde Mare Overmars inspelen en wacht te iets te lang. Op dat moment raakte Peter Bosz me met een sliding keihard van achteren. Einde wedstrijd voor mij. Daar was ik verschrikkelijk ziek van, dat kun je je niet voor stellen. Vorig seizoen was ik al drie keer weggeweest door een blessure en even zo veel keren had ik me weer terug- geknokt. En toen, vlak voor de competitie, juist op het moment dat het team werd bepaald, was ik weer terug bij af. Een ongelooflijke ziekmaker." "Nadat ik van die enkelbles sure was hersteld leek de thuiswedstrijd tegen AEK Athene de ommekeer. De avond ervoor had ik nog een helft met het tweede tegen Utrecht gespeeld, dus ik was aangenaam verrast toen ik in de basis bleek te staan. En dan scoor je ook nog de enige twee doelpun ten... Pas na de rode kaart van Edje Davids tegen RKC, stond ik een paar keer ach ter elkaar in de basis. En ik heb niet het gevoel dat ik de trainer echt heb kunnen overtuigen. Daar baal ik ontzettend van. Alhoewel ik het met de kritiek na Ajax- P5V absoluut niet eens ben. Stond er in de kranten dat ik de zwakste jongere van die wedstrijd was. Vond ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1995 | | pagina 13