UITSMIJTER MET SPEK Met de vlam in de pijp De laatste bekernederlaag tegen Ajax, het paradepaardje van de PTT-Telecompetltie, ligt nog vers in het geheugen. Een half uur konden de NEC-spelers, op woensdag 30 november, met de goed getrainde Amsterdamse volbloed meedraven. Speerpunt Cees Lok stelde, in dat prille begin, zelfs Emiel van Eijkeren in staat om een speldeprik uit te delen. Zijn kopbal raakte de lat boven Van der Sar. Jammergenoeg was dat het eni ge Nijmeegse gevaar van de eerste 45 minuten voor het Amsterdamse doel. De ruim 16.000 toeschouwers werden door de landskampioen in slaap gewiegd en op het veld viel NEC terug van een energieke galop naar een niet overtuigende sukkeldraf. Daar door kon Ajax na een half uur spelen laten zien dat het aanzienlijk meer munitie mee had genomen dan er in de Goffert voorhanden was. Het te stille legioen bekeek de Amsterdamse losse flodders met argusogen en hield de adem in toen Nwankwo Kanu de eerste bom achter Brookhuis in het net deponeerde. Toch ging NEC daarna wel weer in een wat hogere versnelling spelen. Ajax werd met succes van het eigen doel afgehouden. De tweede helft bracht aanvankelijk Nijmeeg se frisheid en wat nieuwe hoop. De Ajax goalie werd gedwongen om tot tweemaal toe de rechterbenedenhoek op te zoeken. Daarna struikelden de supporters op de Hazen- kamptribune niet alleen over een paar Ajaxfans, maar ook over de beslissing van scheidsrechter v.d. Ende. Hij gaf Rijkaard geel, omdat hij de doorgebroken Cees Lok vasthield. Een rode kaart had misschien een keerpunt kunnen betekenen in de wed strijd. In het navolgende kat en muisspel gebeurde er niet echt veel meer. Pothuizen zat in de hutkoffer van Reiziger en Jeffrey Kooistra deed teveel op de solotoer. Ronald de Boer bepaalde de eindstand op 0-3. Menigeen zat zich te verbijten en constateer de dat het heerlijke avondje geen vervroegde editie kon beleven, maar werkelijk pas 5 december zou gaan plaatsvinden. Vanavond zal blijken of onze Nijmeegse formatie de draad op kan pakken tegen Ajax. De stoottroepen van Louis van Gaal hoeven zeker geen angstgegnertezijn. Vraag blijft wel: "Hoe kan NEC de Ajax motor tot stilstand brengen?" Volendam heeft het goede voorbeeld gegeven. Met voetbal van Jantje Beton werd er zand gegooid in de tank van Litmanen en de rest van Ajax, De mannen uit het palingdorp speelden gewaagd en agressief één op één en joegen de Amsterdamse 'godenbijzonder goed op. De opbouw van Ajax was daardoor minder verzorgd en Volendam kwam van een 0-2 achterstand terug tot 2-2! We hopen opnieuw op een goed bezet Goffertstadion. Onze jongens zullen ditmaal moeten proberen de witte tornado tot staan te brengen. Goed Volendams voorbeeld doet misschien goed volgen. Een half uur goed spelen is niet genoeg. Als er vanavond iets gaat razen in de Goffert dan zullen dat onze spelers moeten zijn. Als zij bereid zijn om het gras van de mat te eten, dan zal de aanhang zeker niet terughoudend zijn als het gaat om het maken van sfeer. De mouwen zullen weer omhoog moeten en de woorden van Cees van Kooten zullen tot in de buis van eustachius moeten gaan door dringen. Hij predikte vorige keer al dat alleen de collectiviteit Ajax zwakke punten naar boven zou kunnen halen. Gaan voor elke bal.., met de vlam in de pijp eikaars fouten corrigeren. Met lef hebben we kansen om ook aanvallend tegen Ajax weer eens uit de verf te komen! 16

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 18