TERUGBLIK De wedstrijd van vandaag tegen Ajax is de allerlaatste van dit jaar. Het afgelopen jaar had een opmerkelijke start. De eerste seizoen helft in 1993 kenmerkte zich door wisselvalligheid en een slechte start. De goede voornemens en rust tijdens de feestdagen zorgden vooreen kentering in de resultaten. In januari begon N.E.C. als een naaimachientje te lopen waarbij Haarlem, Dordrecht'90 en FC Zwolle aan de zegekar werden gebonden. In februari was er de 'dubbel' tegen FC Den Haag. Wie herinnert zich niet de kwartfinale beker die met 1 -3 werd gewonnen en waar bij de Den Haag "supporters" hun club nog verder het moeras insleurden door een achtervolging op Danny Hoekman in te zetten nadat hij op onnavolgbare wijze uit een vrije trap de genadeklap had uitgedeeld aan zijn voormalige collega's. In die zelfde maand werd ook de felbegeerde periodetitel door het 1 -1 gelijkspel tegen De Graafschap binnengehaald. In maart ging de ploeg van trainer Jan Pruyn vro lijk door met het verzamelen van punten. Tegen Eindhoven maakte Frans Paymans een tijdelijke come-back. Een rentree die overschaduwd werd door een rode kaart aan zijn adres. Op 20 maart was er de memorabele overwinning op Ajax inde beker, die zijn door werking had op de competitie want de zaterdag hieropvolgend liep N.E.C. tegen de grootste nederlaag van dit jaar op (Helmond Sport - N.E.C. 5-0.) Op 9 april vergooide N.E.C. haar kansen om de titel van de eerste divisie te pak ken. In de Goffert verloor zij van SC Heracles'74 met 2-3. Het focus kon vanaf dat moment worden gericht op de twee toetjes die N.E.C. zichzelf had bereid. In de bekerfinale hadden de Pruyn-pupillen het betere van het spel, maar een arbi trale dwaling en het zelf missen van gecreëerde kansen, hadden tot gevolg dat N.E.C. uiteindelijk aan het kortste eind trok door met 2-1 te verliezen. Het tweede toetje moest de kroon op het seizoen worden. Via de nacompetitie promoveren naar de Eredivisie. In de zes nacompetitie wedstrijden tegen VW, De Graafschap en SC Heracles'74 werd de volle winst gehaald. Nijmegen kreeg daar door eindelijk het Eredivisie voetbal, waar het al zo lang naar verlangde. Keerzijde van het succes is de belangstelling voor de spelers van zo'n succes team. De talenten Chris van de Weerden en Cees van Wonderen vertrokken naar respectievelijk Vitesse en NAC, terwijl Marco de Jong in Oss zijn voetbalheil ging zoeken. De binnengekomen transfergelden werden aangewend om Patrick van Diemen, Michael Dikken, Emiel van Eykeren, Mark Verhoeven, Patrick Pothuizen, Anton Janssen en Juan Viedma aan te trekken. De naar Engeland vertrokken twee de doelman Jan Geert Wagenaar werd vervangen door Ejo Elburg. N.E.C. beleefde een moeizame voorbereiding. Een paar dagen voor de Amstel Cup wedstrijd tegen Top Oss, vertrok ook Benny Dekker. Hij speelt nu bij het organi satorisch onrustige AZ. Al snel bleek dit een gevoelige aderlating want voor de tweede maal dit jaar wordt met 5-0 verloren. Gelukkig voorkwam het nieuwe pou le-systeem een vroegtijdig debacle. Met de komst van Michael Dikken, Patrick Pothuizen en Anton Jansen werd deze valse start weer recht getrokken. (5-2 winst op De Graafschap 6-1 winst op de amateurs van Babberich.) 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 13