18 niet moeilijk. Kijk, als Ajax een spits wil hebben kopen ze er toch wel één!" De verwachtingen in Breda waren hoogge spannen aan het begin van het huidige voetbalseizoen. NAC moest maar eens la ten zien dat de succesvolle terugkeer in de eredivisie niet op toeval berustte. Ook op de schouders van Dennis Gerritsen werd een grotere druk gelegd. Na een jaar van 'leren en aanpassen' vond trainer Ronald Spelbos de tijd rijp om ei sen te stellen aan de jonge Gerrit sen. "Die jongen heeft meer talent dan al die andere gasten bij elkaar, het wordt tijd dat- ie het eens laat zien" zou Spelbos zich hebben laten ontvallen. Gerritsen lijkt de hem geboden kan sen echter niet te hebben gegrepen. Gerritsen: "Je ver wacht natuurlijk iets in het tweede jaar, maar het is er helaas nog niet van gekomen. In de uitwedstrijd te gen MVV maakte ik twee goals. Ik had verwacht de wedstrijd daarop in de basis te zullen staan. De keuze van de trainer is niet op mij gevallen, hij heeft zijn vertrouwen aan andere spelers ge schonken. Tegen Hoek en Baronie kun je niet laten zien wat je kan, tegen amateurs is het heel anders spelen dan op dit niveau. Het tempo is veel hoger, maar door elke dag te trainen wen je er aan. Na de eerste wedstrijd tegen Roda vorig jaar was ik gebroken. Nu weet je hoe je je krachten moet verdelen, het gaat nou vanzelf." NAC's wedstrijden tegen Ajax wa ren het afgelopen seizoen bijzonder doelpuntrijk. Twee keer werd de Bredase equipe met een 5-0 nederlaag de kleedka mers in gestuurd. Dennis Gerritsen blikt te rug. "De eerste wedstrijd speelden we thuis. De eerste helft viel mee, we gingen de rust in met een 1-0 achterstand. Na de 2-0 in de tweede helft was het afgelopen, al speelde ik zelf wel een goede wedstrijd. De tweede wedstrijd, in De Meer, speelde ik op Peter Remie z'n plaats, niet echt mijn fa voriete stek. We verloren dik, maar het NAC-publiek was fantastisch. Je blijft dan gaan voor dat ene doel- puntje, je blijft ja gen op de bal. Na die nederlagen had iedereen het over onze speel stijl: "Jullie nemen veel risico's, dat moetje tegen Ajax niet doen! Maar waarom dan niet? We verliezen wel iswaar met 5-0, maar het is een leuke pot voetbal voor de mensen. Twee teams die allebei aanvallen, wat willen ze nog meer?! Kijk, de te genstander is en blijft Ajax, maar helemaal kansloos ben je natuurlijk nooit. Die jongens van Ajax willen allemaal graag in de Champions League spelen en zijn daarom héél voorzichtig met hun beentjes. Je zag het een tijdje terug toen ze tegen Volendam speel den, ze sprongen voor elk duel op. Dat was natuurlijk in het voordeel van Volendam. We moeten er gewoon wat feller ingaan. Het wordt ook tijd om weer eens wat punten te pakken. Als je de prestaties dit seizoen ziet, onbegrijpelijk gewoon! Ze zeggen altijd dat het tweede jaar in de eredivisie moeilijk is. Wel, tot nu toe is het uitgekomen!" A.S.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 27