Hij stelde dat als Ajax vaker op deze wijze aan het werk moest, er waarschijnlijk internationaal ade quater gevoetbald wordt. De Ajax-stijl hoogste in de vaderlandse competitie heel veel bewonde ring. Veel clubs spelen opmerkelijk graag mee in het Ajaxconcept, waardoor zowat elke wedstrijd simpel naar de hand te zetten is. Tegen Volendam klopte het even niet. De onverzettelijkheid van Volendams hele ploeg brak de Amsterdammers op. De muur bleek niet te slechten. In het nu lopende seizoen blijkt de Ajaxmachine nog beter te lopen. Uit werden wat puntjes gemorst bij Roda JC en FC Utrecht. Thuis leek het even mis te gaan tegen FC Groningen. En in de Champions League was het Casino Salzburg dat zand in de assen strooide. Maar trainer van Gaal weet dat zijn spelopvatting uiteindelijk tot successen moet leiden. De vraag is alleen hoe lang het boeiend blijft als het tot in de perfectie wordt doorgevoerd. Onder Georg Kessler presteerde AZ'67 bijna foutloos. Tegen wie de Alkmaarders ook speelden, binnen twintig minuten moest de openingsgoal wel vallen. Het publiek zag een soort voetbal, dat succesrijk was, maar elke grilligheid miste die een wedstrijd zo boeiend maakte. Het aanvankelijk hondstrouwe, toch slechts 8000 man sterke publiek haakte langzaam maar zeker af. Toen ook de herkenning met het elftal minder werd, was het met de aanhankelijkheid gauw gedaan. Ajax zit nu nog in de situatie dat er heel veel te winnen valt. Sinds 1980 is de ploeg weer eens doorgedrongen tot de laatste acht van Europa. De finale lonkt. Haijduk Split is de te kloppen tegenstander op weg naar de halve finale. Het nieuwe stadion kent zijn contouren al. De club is op weg het visitekaartje van Nederland te blijven. Niet in het minst door de uitstekend opgezette jeugdopleiding. PSV probeert het onder Rijvers ook, maar ziet dat Van der Leegte, Van der Doelen, Ronaldo, Zenden, Playfair, Pahlplatz en Prommayon in ene wel erg verjongend overkomenDe balans is te verstoord om landskampioen te kunnen worden met dit elftal. Bij Ajax zit dat beter. Het evenwicht dat vaste waarden als de broertjes de Boer, Blind, Rijkaard en van Vossen aan het elftal toevoegen zorgen voor een flexibiliteit die ook tegenvallers kan opvangen. Voor Volendam ziet het perspectief er dan ook vandaag weinig rooskleurig uit. Wat moet dit eenvoudige ploegje tegen dit machtige Ajax eigenlijk uitrichten? Vechten voor elke meter en kijken waar het schip strandt. Wie weet kan er dan toch een stuntje uit gehaald worden op deze dag voor Sinterklaas. Het publiek is er klaar voor. C.A. Tol Danny Blind FC VOLENDAM in de THUISHAVEN Redactie - adres: is een uitgave van de supportersclub H. Runderkamp Berend-Demmerstraat 24 1131 EE Volendam Telefoon 02993-64580 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 4