FC VOLENDAM i> v A.F.C AJAX zondag 4 december 1994 De grote drie, Ajax, PSV en Feyenoord zijn voor de meeste voetballiefhebbers nog altijd de clubs naar wie extra aandacht uitgaat. Hoe fanatiek je als supporter ook bent, de competitie krijgt vooral glans als je eigen favoriete club stand weet te houden of een stuntje kan uithalen tegen een topclub. Aan Feyenoord beleeft FC Volendam doorgaans weinig plezier, Sinds daar John de Wolf de toon gezet heeft en werkvoetbal het uitgangspunt is geworden, heefteen elftal als dat van Volendam niets in de melk te brokkelen. Dat gegeven werkt ook door in de instelling van de spelers. Volendam liet zich een paar weken geleden willoos naar de slachtbank leiden. Pas bij 4-0 en een gigantische verslapping van Feyenoord kon Volendam wat terug doen. Beter vergaat het onze dorpstrots als Ajax of PSV in het geding is. Niet dat de statistieken nu uitwijzen dat Volendam zich evenwaardig kan tonen. Integen deel. Maar met name de laatste jaren heeft Volendam op gezette tijden de voet dwars kunnen zetten. PSV kan daarvan het meest mee praten. Twee jaar geleden werd het hier 3-1 en uit 2-2. Vorig seizoen verloor Volendam uit kans loos, maar pakte het thuis een 3-2 overwinning. Tegen Ajax heeft Volendam het afgelopen seizoen heel Nederland doen verbazen. In het Olympisch stadion, waarheen Volendam verhuisd was vanwege de bouw van de Noordertribune, klopte Volendam de bijna-landskampioen met 1-0 door een doelpunt van Arie Obdam. De neutrale toeschouwer had zich zitten verbijten. Ajax maakte het spel. Het was bijna negentig minuten lang eenrichtingsverkeer. Maar Volendam hield stand. Sterker nog, een uitval tien minuten voor rust, was voldoende. De spanning in het Volendamkamp was te snijden. De vele duizenden meegereisde supporters hadden de avond van hun leven. De hele ambiance was schitterend. Ajax zat echter op de blaren. De pers stortte massaal over de speelwijze van Volendam heen. Te negatief, te verdedigend. Slechts Kees Jansma analyseerde exact wat er aan de hand was. Niet dat hij in ene Volendams voetbalstijl aanhing. Jari Litmanen 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3