DE MAASTRICHTER VOETBALSTER MW KICK OFF NR. 9 - 6 Voordat er zich een nieuwe gelegenheid aandiende om zich met de beste afdelingsclubs van Nederland te meten, gin gen 21 jaar voorbij. In 1947 was MW er weer bij, maar toen werd Ajax kampioen van Nederland. Bij die gelegenheid troffen beide clubs elkaar voor de eerste keer. De plaats van handeling was Maastricht, waar op 29 juli 1947 MW de leiding nam. De 2-0 voorsprong smolt ech ter, en vlak voor tijd greep Ajax zelfs de volle winst. De re turn vond drie dagen later plaats en andermaal trok Ajax aan het langste eind nadat MW de leiding had genomen. Na de invoering van het betaald voetbal in Nederland, kreeg het affiche Ajax - MW een traditionele waarde. De resultaten waren wisselend. Een onvergetelijke wedstrijd - vooral in de jaren daarna- was de ontmoeting van 1965. Ajax, onder de kersverse leiding van Rinus Michels, verplet terde de Maastrichtenaren met 9-3. Het was één van de wei nige feestelijke aangelegenheden voor Ajax in dat moeilijke seizoen. Maar de zege had een symbolische waarde. De komts van Michels luidde immers een nieuw tijdperk in. MW was in de jaren zestig en de beginjaren zeventig een zeer te duchten opponent. Zeker in het stadion De Geusselt was het moeilijk winnen voor bezoekende clubs. Wanneer Ajax op bezoek kwam in Maastricht liep het voetbalvolk uit. Ajax had -en heeft- een uitstekende naam in het zuiden van het land en de publieke belangstelling voegde iets extra's toe aan de regelmatig uitermate enerverende wedstrijden. In 1976 viel het Eredivisiedoek voor MW. Gelukkig niet voor heel lang, want MW hóórt gewoonweg in de Eredivisie. In 1980 zorgde MW voor een daverende verrassing. In De Meer stapte het op 20 april van dat jaar juichend van het veld. Op het scorebord stond de onwezenlijke eindstand: Ajax 3, MW 6! Het seizoen 1985 - 1986 was er eentje van kommer en kwel voor MW. Opnieuw moest het een degradatie incasseren. Lang duurde de afwezigheid niet. Een jaar later meldde MW zich weer tussen de vaderlandse voetbaltop. In de afgelopen seizoenen schoot de door Sef Vergoossen geleide formatie een keer behoorlijk uit de slof. In het sei zoen 1992 - 1993 bereikte het een 2-2 gelijkspel. Ajax pleng de angstzweetdruppels. Slechts een vloeiende combinatie tussen de twee invallers Roy en Willems, zorgde voor het Amsterdamse punt. Vorig seizoen had Ajax in eigen omgeving weinig moeite met MW. In Amsterdam won Ajax met 4-1. Eerder dat sei zoen verloor Ajax echter een punt in De Geusselt, waar bei de clubs op 1-1 afsloten. i De selectie van MW voor het seizoen 1990-1991, waarin het twee keer van Ajax verloor. In Maastricht won Ajax met 4-1 en in Am sterdam pakte Ajax via een 1-0 zege beide punten. 1976 was een historisch jaar voor MVV. Helaas, in nega tief opzicht. Tot dat jaar had de Maastrichter ster altijd op het hoogste niveau ge schitterd. Onafgebroken in de eredivisie of in de eerste klasse, ten tijde van het amateurvoetbal... MW heeft als oprichtings datum de 2e april 1902 en in 1911 vierde het haar debuut in de derde klasse van de nationale bond. Na twee promoties op rij bevond het zich in de hoogste afdeling, waarvan het dus pas in 1976 afscheid diende te nemen. Maar eer wij in de moderne tijd gaan wroeten, nog even terug naar de pioniersperio de van het Nederlandse voetbal. MW werd drie keer kampioen van de afdeling Zuid. In de kampioens-com- petitie moesten de Limbur gers Be Quick, VOC en Go Ahead voor laten gaan. Een nieu we poging om landskampioen te worden, werd in 1926 on dernomen. Alleen Enschede bleek aan het einde van de kampioenscompetitie meer punten te hebben verzameld dan de rood-witten uit de Maasstad.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 6