AFSCHEID VAN EEN MICHEL KREEK NAAR DE SERIE A "COMMANDO" De transactie voltrok zich in een recordtijd. Michel, die eerder dit seizoen op weg leek naar Duitsland (MSV Duisburg), Frankrijk (Caen), Engeland (Wimbledon) en Brabant (PSV), was met de Ajax-selectie meegereisd naar Egmond aan Zee, waar het elftal zich zou voorberei den op de Champions League-wedstrijd tegen Casi no Salzburg. Na de dinsdag morgentraining aan het strand riep trainer Van Gaal Kreek bij zich. "Het lijkt erop dat je verkocht bent", zei Van Gaal. De ogen van Mi chel moeten zeer verbaasd hebben gekeken. Maar niet lang daarna zat hij met Ajax- bestuurslid Arie van Os en de voorzitter van Padova, Gior- dani, om de tafel. De partijen kwamen snel overeen en van het ene uur op het andere was Michel Kreek van Ajacied, Padovaan geworden. Die avond nog nam Michel afscheid van zijn Ajax-vrienden. In Egmond aan Zee werd hij getroffen door de spontane harte lijkheid van zijn collega's. Die hadden in de afgelopen maan den gezien hoe hun sympathieke clubgenoot heen en weer schommelde tussen hoop en teleurstelling. Na zijn fantastische seizoen 1991-1992, waarin hij een onver vangbare steunpilaar was aan de linkerkant van het middenveld, verloor Michel zijn plaats in het elftal. Het niet spelen vrat aan de Am sterdammer, die er geen ge heim van maakte dat hij lie ver ergens anders wilde voet ballen, dan bij Ajax op de bank zitten. Men had begrip voor zijn gevoelens en gunde Michel de mo gelijkheid om toe te treden tot het gilde van Serie A-Ajacie- den. Vijf dagen later maakte Michel Kreek een glorieus debuut voor Padova. In het stadion Euganeo, dat door de hevige re genval meer weg had van een zwembad, leidde hij Padova naar een belangrijke overwinning op Brescia. Het was prach tig en ontroerend tegelijk om te zien hoe Michel op harts- tochtelijke wijze de bal over de doellijn liet glijden en daarna werd gevangen door de blijdschap van zijn nieuwe elftalge noten. Op dinsdagavond 8 november was Michel weer in Amster dam. In café-bar The Bowery was er een geweldige surprise party voor hem georganiseerd, waar talloze vrienden, kennis sen, familieleden én Ajacieden aanwezig waren. Met het vertrek van Michel Kreek komt het aantal Ajax-spe- Iers dat in de hoogste Itali aanse divisie heeft gespeeld op elf. Michels voorgangers waren: Ruud Krol, Wim Kieft, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Johnny van 't Schip, Aron Winter, Bryan Roy, Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Marciano Vink. Ook de redactie van Kick Off wenst Michel Kreek, bijge naamd de "Commando" vanwege zijn onverzettelijkheid, hardheid, moed en kalmte binnen de lijnen, het allerbeste in Padua. Wij zijn ervan overtuigd dat de bescheiden club uit de Serie A een "gouwe" heeft aan Kreek. Zijn vertrek doet een beetje pijn omdat het altijd zeer doet wanneer een vriend zijn geluk elders zoekt. Maar wij zijn ook blij voor Michel zelf, die nu week-in week-uit zijn klasse en inzet kan tonen in de zwaarste competitie van Europa. Het gebeurde allemaal heel erg onverwacht. En omdat in eerdere gevallen de transfer niet doorging, hadden velen nog even het gevoel dat het niet waar zou zijn. Maar al snel kwam de bevestiging: Michel Kreek had een con tract getekend met de Itali aanse club Padova!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 20