René Ponk Interview met René Ponk: "Vandaag de kater van vorige week wegspoelen" Het toch al super-gehavende FC Utrecht verloor vori ge week tegen Twente weer twee spelers: Marcel van der Net (gescheurde knieband), die zeker vier weken aan de kant moet blijven en goalie Jan-Willem van Ede, die na een ongelukkige val eveneens het veld moest ruimen. Jan-Willem, bij wie na een onschuldig lijkende actie van Mols z'n linker schouder uit de kom vloog zal tot na de winterstop niet inzetbaar zijn. „Dat kan er nog net bij", verzuchtte Leo van Veen, die ook al Plugboer, Hofstede, Gorter, Van der Meer, Van Kessel en Vierklau moest missen. De voor Jan-Willem van Ede invallende René Ponk kon zich een gelukkiger debuut voorstellen. René: „Ik schrok me rot toen ik moest invallen, simpel omdat je er niet op rekent. Van Ede krijgt wel vaker een opdonder maar altijd staat-ie weer op. Dit keer echter niet, zodat ik van de ene seconde op de ande re Jan-Willem moest vervangen. Kijk, als ik bij wijze van spreken de dag ervoor of zondagmorgen had ge hoord dat ik moest spelen, dan begin je toch anders aan zo'n karwei. Nu werd ik in het diepe gegooid. De eerste helft verliep overigens zonder kleerscheuren maar in de tweede helft ging het mis vanaf het mo ment dat ik een poeier van Boerebach niet ondercon trole kreeg. De bal glipte door m'n benen en kwam voor de voeten van Hoogma, die de bal eenvoudig in tikte. Vanaf dat moment vielen de doelpunten als rij pe appels van de boom. Eerst scoorde Vurens, daarna (oud-)UtrechterVan Halsten in de 88e minuut Boe rebach. Na afloop zaten we allemaal stuk, vooral ik. Ik voelde me zeker anderhalve meter kleiner. Toch was Van Veen na afloop vrij mild in zo'n oordeel evenals Guus Hiddink, die 's avonds voor de NOS de wedstrijd Utrecht-Twente analy seerde. Hoe dan ook: vandaag staat Ajax op het programma, daar moe ten we aan denken en niet aan din gen die vorige week zijn gebeurd. Ik heb het volledige vertrouwen van Van Veen én van de spelers. Boven dien is de groep vandaag weer ietsje completer. Waarschijnlijk is Van Kes sel er weer bij evenals Vierklau en Hofstede. Het meespelen van Gorter, Cd O O cd o_ is afhankelijk van de straf, die hij krijgt opgelegd. Gaat 'Willy' in beroep tegen een eventuele straf, dan speelt-ie vandaag, er vanuitgaande dat Van Veen hem ook inderdaad opstelt. Daar ga ik niet over. Bo- vendien hopen we allemaal dat Erik Mykland van daag zijn debuut voor FC Utrecht maakt. Deze 23-ja- rige middenvelder behoort tot de meest technische spelers van Noorwegen. Ondanks zijn jeugdige leef tijd kwam hij al 30 keer voor het Noorse elftal uit. Een echte topper dus. Wat mezelf betreft: vandaag moet ik bewijzen, dat ik een waardige vervanger ben van Jan-Willem van Ede. De hele week heb ik me goed voorbereid, hard getraind en alles goed doorgespro ken met zowel Leo als de spelers. Ik reken op een stunt: vandaag pakken we twee punten en achterin houden we de nul. Nog even dit: nadat Jan-Willem weer thuis was, heb ik hem direct gebeld. Hij had nog pijn, maar het ging al weer 'n stuk beter met hem. We zijn goeie collega's van elkaar. Ik sta nu op zijn plek en hij weet dat ik vreselijk mijn best doe om net zo safe te keepen als hij. Doe ik het hardstikke goed, dan pas seer ik Jan-Willem misschien wel. Evengoed staat hij half januari weer op mijn plek. Dat zijn de harde wet ten van het betaalde voetbal. Van mijn kant wens ik Jan-Willem van Ede oprecht een snel herstel toe. Mis schien moeten de supporters ook iets van zich laten horen. Laten ze maar een kaartje sturen. Jan-Willem van Ede, Montfoort Lijkt me voor de PTT voldoende." RISK MANAGEMENT IN ANESTHESIA AND CRITICAL CARE Ohmeda BV Postbus 73 3720 AB Bilthoven Tel. Verkoop 030 - 289 389 V - - Tel. Service 030 - 289 399 Fax. 030 - 288 366 THE BOC GROUP Anesthesie Systemen Intraveneuze Therapie Centraal Veneuze Catheterisatie Monitoring Invasieve Bloeddrukmeting

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 9