CASINO SALZBURG VAN 1933 CHAMPIONS LEAGUE UEFA De club die momenteel als "SV Casino Salzburg" door het voetballeven gaat, ontstond in het jaar 1933. Toen vond er in de Mozart-stad een fusie plaats tussen twee clubs, FC Hertha en FC Rapid. Deze beide verenigingen vormden "SV Austria Salzburg". De naam én de kleuren (paars-wit) van de nieuwbakken club waren een eerbetoon aan de Oostenrijkse club die in perio de nationaal en internationaal furore maakte: het Austria Wien van Matthias Sindalar, één van Oostenrijks beste spelers aller tijden. Fleen en weer Na jarenlang een vooraanstaande roi in de regionale afdeling Salzburg te hebben gespeeld, bereikte Austria Salzburg in 1953 de hoogste divisie, toen Staatsliga A geheten. Dat de club in de lift zat, bleek al een jaar eerder, uit de selectie van een aantal spelers voor het Oostenrijks Olympisch Elftal. Keeper Krammer en aanvoerder Feldinger verdedigden 's-lands kleuren tijdens de Spelen van Helsinki. In de daaropvolgende jaren schommelde Austria Salzburg als een echte heen-en-weer tussen de eerste en de tweede divisie. In 1957, 19611963 en 1966 degradeerden de paars-witten, en in 1959, 1962, 1965 en 1967 werd promotie bewerkstelligd. Door de inspanningen van manager Günter Praschak kreeg het bestaan van Austria Salzburg enige stabiliteit. Een belangrijke stap was de realisatie van een nieuw stadion in 1971een jaar nadat Austria Salzburg dichtbij de eerste landstitel was. Veel geluk was de Salzburger club toch niet beschoren. In de drie Bekerfinals die werden bereikt, in 1974, 1980 en 1981werd steeds verloren, twee keer van Austria Wien en één keer van Grazer AK. Van Austria naar Casino De entree van een grote sponsor, de Österreichischen Spielbanken AG, in 1978 betekende een nieuwe ommekeer in de geschiedenis van de club. De naam Austria werd door de trouwste fans nog wel gebruikt, maar officieel ver anderde de clubnaam in SV Casino Salzburg. Zes jaar later werd het fundament gelegd waarop de club zou uitgroeien tot een topclub van Oostenrijk. Drijvende kracht achter de ambitieuze plannen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 12