Ware aard U E FA CHAMPIONS LEAGUE wedstrijd, verantwoordelijkheid. Voor de Italiaanse kampioensploeg is de situatie delicaat, Casino Salzburg en AEK Athene koesteren hoop. Maar, met alle respect voor de Oostenrijkse en Griekse tegenstan ders, het zou jammer zijn wanneer een kwalitatief betere club moet wij ken, vanwege het wangedrag van een enkeling. Wint Ajax vanavond, dan is de kwartfinale bereikt. Zo simpel als het hier op papier staat, is het natuurlijk niet. De spelopvatting van de tegen stander zal niet verschillen van de gevoerde "strijd"-wijze in Wenen. Het betekent dat Ajax op zijn tellen moet passen tijdens de bestorming van het slot-Casino. De ware Ajax-aard zal zich uiteraard niet verloochenen. Ajax speelt nu eenmaal niet alleen voor de punten en voor het geld, maar vooral voor de sup porters. En die willen behalve winst, ook iets om te genieten hebben. De samengestelde opdracht is niet eenvou dig. Men mag niet verge ten dat Casino Salzburg behalve een strenge spel- discipline, ook een aantal goede voetballers in het elftal heeft staan. Keeper Otto Konrad onderscheid de zich in Wenen al diverse keren en hij wordt beschermd door een stevi ge verdediging. Verder naar voren zijn Nikola Jurcevic en Heimo Pfeifenberger voetballers met gevaar in de benen. Twee jaar geleden, in het UEFA Cup-toernooi, was het tweetal wed strijden tegen Casino een relatief een voudige klus. Vanavond is alles anders. De Oostenrijkers zullen zich te vuur en te zwaard verdedigen en trachten de Ajax-aanval te frustreren. De onvoorwaardelijke steun van het Ajax-publiek kan vanavond van doorslaggevende betekenis zijn. De voetballers rekenen op u bij het ope nen van de poort naar de kwartfinale! Ben Tomato 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11