AJAX - CASINO SALZBURG m, U E FA CHAMPIONS LEAGUE Voor de tweede keer in dit seizoen opent het Olympisch Stadion haar poorten voor een wedstrijd in de Champions League. Na de fantasti sche avond waarop Ajax de regerend Europees kampioen Milan versloeg, volgt nu het duel tegen Casino Salzburg. Het openen van poorten hoort misschien bij de aloude Amsterdamse voetbaltempel, Casino moet daar niets van weten. De kam- pioensploeg uit de Mozart-stad houdt de deur angstvallig op slot en het is aan Ajax om de sleutel te vinden. Veertien dagen geleden in het Ernst Happel-stadion lukte dat niet. Met een voor Nederlanders verbijsterende terughoudendheid stelde Casino zich toen op. Nog verbazingwekkender was het, dat het thuispubliek zich in de verschuil-tactiek van Casino kon vinden. Het elftal van trainer Otto Baric gokte op de aanvalsdrang van Ajax, en daarmee op de kans om te profiteren van ruimte achter de Amsterdamse verdediging. Met name in de tweede helft wenste Ajax echter niet mee te doen aan het gokspel. Het speelde volwassen en met over macht de wedstrijd uit. Het percenta ge balbezit (68 tegen 32) in Ajax- voordeel - en dat in een uitwedstrijd kan op Europees niveau als schok kend worden en/aren. De kale 0-0 bracht Casino Salzburg het beoogde geldbedrag en Ajax een nieuw punt. Het ongemakkelijke gevoel over het gebrek aan spektakel werd wegge spoeld door de bevestiging dat Ajax, wanneer het nodig is, ook "realis tisch" kan spelen. Verantwoording In Groep D is Ajax met vijf punten uit de voorgaande drie wedstrijden de koploper. De dichtstbijzijnde achter volgers zijn AEK Athene en Casino Salzburg, die twee punten peurden uit hun wedstrijden. Onderaan de ranglijst staat Milan. Dat is geen nor male positie en men weet waarom. Een onverlaat die die in het duel Milan - Casino de Oostenrijkse keep er met een flesje mineraalwater trof, beroofde de beroemde Milanese club van twee punten. Ajax kan over der gelijke calamiteiten helaas meepraten. De UEFA toonde zich onverbiddelijk en ontnam Milan beide punten. Het ongerief dat Milan is overko men, en dat Ajax ook al eens op ster ven na dood heeft gemaakt, mag niet nog een keer voorkomen. Wat dat betreft draagt iedere aanwezige Ajax- supporter, iedere bezoeker, van deze 10

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 10