KICK OFF NR. 5 - 19 EDGAR DAVIDS Er zijn van die dagen: dan is er geen kruid tegen hem ge wassen. Dan ligt er zoveel kracht, passie en agressie in dat kleine gedrongen li chaam opgeslagen, dat een tegenstander geen tegen stander is, maar bij voorbaat al een geslagene. Als het bij iemand duidelijk is dat maximale inzet de op timale bloei van technisch vermogen veroorzaakt, dan wel bij hem, Edgar Davids. Als hij tot het uiterste gela den is dan speelt de kleine man met zo'n groot hart, dat hij hoog uittorent boven welke opponent dan ook. Letterlijk zie je dat bij kop duels. Ja, als er zo'n dag is dat hij zijn dag heeft, dan weet je dat er iets moois te beleven valt. Op 14 september was zo'n dag, toen AC Milan in zijn trots gekrenkt werd. Edgar gaf niet om reputaties: hij stoorde, veroverde, prikte en tikte dat het een lieve lust was en tegen het einde van de eerste helft brak hij als een drilboor door de Mi lanese verdediging heen en zag tot ontzetting van ie dereen de bal net naast het doel van Rossi verdwijnen. Maar drie dagen eerder was er ook al zo'n dag. Ajax speelde tegen Vitesse. On der het publiek leefde de vrees, men zag tegen de wedstrijd op. Zo niet Edgar. Als een heldhaftige David trok hij vanaf het eerste fluitsignaal ten strijde tegen wat in de verbeelding van het publiek een Goliath was. En in de vierde minuut had hij "de reus" al geveld. Op zijn bekende wijze (tik-tak, tik-tak in hoog tempo) boor de onze kleine man door de Vitesse-verdediging, zo on weerstaanbaar, datVitesse- verdediger Vermeulen geen ander wapen meer vinden kon dan de botte bijl. Edwin scoorde die wedstrijd niet. Maar in feite was zijn bij drage van een hoger niveau: de rode kaart voor Vermeulen bracht Vitesse zo van slag, dat de doelpunten daarna als rij pe appelen van een boom vielen. Het was de tactiek van een verkenner, zo overrompelend dat de rest van het leger met groot gemak over de knock-out geslagen tegenstander heen kon walsen, om in oorlogstermen te spreken. Foto: Louis van de Vuurst Toch vond ik het ook wel weer heel jammer dat Edgar niet scoorde. Alleen al omdat hij zo mooi juicht: een explosie van vreugde, die meer aan woede doet denken, een geboorte- schreeuw bijkans. Enfin: die zondag was dus weer één van die dagen. Dat er nog vele mogen volgen. Klaas Vos

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 18