ten zwaar karwei op Kaalheide Kan Roda JC voetbalmachine fljax tot stoppen brengen? Lb am nTtT^ A V speler van de week roda jc supporterslijn 06.350.200.25 (75cpm) 7 In de voetballerij is niets zo moeilijk dan twee wedstrijden vooruitblikken. Spelers en begeleiders richten hun aandacht in de meeste gevallen niet verder dan op de eerstkomende wedstrijd. Coach Huub Stevens maakt geen uitzondering op deze stelregel, maar zo nu en dan moet er toch van worden afgeweken. Bijvoorbeeld omdat een wedstrijd om reden van risico-aspecten niet op een dag of avond in het weekend kan worden gespeeld, of omdat nationale en/of internationale voetbalbelangen in het spel zijn. Met name als tegenstanders zoals Ajax, PSV en Feyenoord op bezoek komen, spelen zaken als boven omschreven vaak een rol. Druktechnische redenen vragen dan om een vervroegde aanlevering van kopij en dat brengt weer met zich mee, dat een voor beschouwing op een wedstrijd over het resultaat van de laatst gespeelde wedstrijd heen getild moet worden. Bij Roda JC-Ajax van vanavond is dit het geval. Vandaar, dat in dit artikel geen reke ning wordt gehouden met de afloop van het zondag jongstleden gespeelde duel tussen Vitesse en Roda JC. Los van alle ongemakken en onwetendhe den over de afloop toonde Huub Stevens zich medio vorige week bereid een kleine blik in de toekomst te werpen, wetende dat alle onzekerheden daarmee samenhingen. Precies 24 uur van tevoren had hij, samen met heel voetbalminded Nederland een landskampioen aan het werk gezien, die wellicht een van 's werelds sterkste club teams gedecideerd met 2-0 had teruggewe zen. Het technisch begaafd Ajax had in een uitermate enerverend duel met AC Milan aangegeven ook op een mindere grasmat goed uit de voeten te kunnen. De balkunste naars uit de Nederlandse hoofdstad bewe zen ook op een doorweekte mat goed uit de voeten te kunnen, waarmee zij aantoonden, dat ook werkvoetbal niets vreemds voor hen is. Voetbalprofessor Louis van Gaal heeft klaar blijkelijk maar weinig trucs nodig om een goed presterend elftal uit zijn hoed te tover en, dat zij als bijna vanzelfsprekend zonder enig probleem op een tegenstander weet in te stellen. Overduidelijk werd voetballend Europa daar afgelopen woensdag van in kennis gesteld. Als Ajax op bezoek komt, hoeft van redac- tiewege nooit dieper op de kracht van de individuele spelers worden ingegaan. Over iedere speler kan wel iets worden verteld. De spelwijze en individuele kwaliteiten dwingen alom respect en bewondering af. En steeds opnieuw weet Ajax iets nieuws, iets extra's aan het Nederlands voetbal toe te voegen. Neem bijvoorbeeld afgelopen woensdag. Welke ploeg, die acteert op internationaal nivo, durft het zich toe te eigenen om een tegenstander als het gelou terde AC Milan te bestrijden met drie spit sen en een schaduw spits? Het getuigt van lef om als club met een dergelijk aanvallend systeem op de proppen te komen. Een nuchtere coach Louis van Gaal bestempelde dit concept als de normaalste zaak van de wereld. Alsof Ajax nooit anders had gespeeld. Op een "vrije" woensdagavond, precies tussen twee Champions Leage-woensdagen in, valt Roda JC de eer te beurt het opper machtige Ajax, dat misschien wel op dit moment het beste voetbal van Nederland etaleert, partij te moeten geven. Om zo

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 9