Raymond Atteveld weet het heel zeker: 'We hoeven voor niemand bang te zijn' roda jc supporterslijn 06.350.200.25 (75cpm) EA men kwam niet meer uit het dal. Door zijn goede referenties was het voor zijn zaakwaarnemer niet zo moeilijk om een nieuwe club te vinden voor Raymond Atteveld. Dat werd dus Roda JC. Ondanks het feit, dat de competitie nog maar zeer jong is, heeft Atteveld aangetoond over uit stekende verdedigende en verbale kwali teiten te beschikken. Met name van die laat ste eigenschap is hij zich maar al te goed bewust: „Van het praten in het veld ben ik me goed bewust. Als dat maar op een goede manier gebeurt, steekt daar niets kwaads in. Als ik mijn mond opentrek, doe ik dat in het belang van de ploeg. Dat belang is louter en alleen geënt op "win nen". Mocht dit zo nu en dan gefrustreerd overkomen, dan dient iedereen te beseffen wie het gezegd heeft en waarom!" Met die laatste opmerking wil de vinnige middenvelder nog eens duidelijk onder strepen waarom hij is aangetrokken: „Roda JC heeft het vorig seizoen aangetoond een hoop talent in huis te hebben. De jonge ploeg ontbrak het echter om de zaak op het juiste moment af te maken. Vandaar dat het aankoopbeleid was gericht op het binnen halen van karakter en ervaring. Ik denk dat ik in deze aangelegenheid een aardige inbreng heb." Raymond Atteveld heeft het in en rond Kaalheide uitstekend naar de zin. De in Amsterdam geboren en getogen voetbal globetrotter heeft geen enkel probleem om zich "elders" te moeten en te kunnen aan passen. Nog even vertoeft hij in een hotel te Heerlen, maar dit tijdelijk onderkomen wis selt hij binnen zeer afzienbare tijd in voor een permanent onderkomen. In zijn voetbalhart is Raymond Atteveld nog een groot Ajax-supporter. Behalve als Roda JC tegen deze club moet spelen. Van hem mogen de Amsterdammers van iedereen winnen, behalve van zijn huidige club. Als bijna geen ander onderschrijft Roda's meest mondige speler de doelstellingen voor dit seizoen, die door het bestuur hard op zijn uitgesproken: het realiseren van Europees voetbal. De kansen daarop acht hij reëel aanwezig. „Op alle fronten moeten we proberen dat doel te bereiken. Ook via de KNVB-bekerstrijd, al heet de tegenstan der PSV. Wil je in dat opzicht slagen, zul je ook langs dergelijke tegenstanders moeten. Roda JC heeft daarvoor genoeg kwaliteit in huis. We hoeven voor niemand bang te zijn." 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 25