Nieuwkomer op Kaalheide d/ocat'.i roda jc supporterslijn 06.350.200.25 (75cpm) 21 Het professionalisme druipt er bij Raymond Atteveld als het ware vanaf. Met zijn 28 jaar behoort hij ongetwijfeld tot de categorie gelouterde profs. Maar al te goed weet hij waar hij mee bezig is; hoe hij met zijn vak moet omgaan. En hij laat dat maar al te graag blijken en horen ook. Op fysiek gebied heeft Roda JC er in deze middenvel der een krachtig personage bij gekregen. Als Atteveld gevraagd wordt voor dit gesprek, wordt hij aan tafel heel even gedold door zijn collega-spelers: 'Heb je genoeg pennen meegebracht?' wordt gek scherend aan de interviewer gevraagd. Eenmaal aangezeten aan tafel met deze felle speler, die het aan inzet in geen enkel opzicht ontbeert, blijkt ook deze terriër ook maar gewoon een mens te zijn. in alle rust en weloverwogen zijn woorden kiezend blijkt ook in dit opzicht dat Raymond Atteveld is gegroeid in zijn bestaan als profvoetballer. In alle rust doet hij zijn relaas van zijn carrière tot nu toe. In feite begon die op zijn 16e bij de semi-prof- vereniging Haarlem, het voetbalnest waar van Roda JC al diverse spelers heeft "geplukt". Van de interregionale jeugd maakte hij meteen de overstap naar de hoofdmacht, waar hij bij tijd en wijle als spits mocht opdraven. Toen routinier Martin Haar geblesseerd raakte, werd hij tot libero gebombardeerd. Het was huidig bonds coach en ex Roda JC-speler Dick Advocaat, die in hem een ideale middenvelder zag. dat is hij tot op de dag van vandaag geble ven en als zodanig wil hij dolgraag zijn waarde voor zijn nieuwe werkgever Roda JC bewijzen. Een hoge vraagsom was er aan het einde van zijn Haarlem-contract de oorzaak van, dat Raymond Atteveld zijn voetbalgeluk bij het overzeese Everton in Engeland moest gaan zoeken, n hij heeft het er gevonden ook. Tot op de dag van vandaag geniet hij na van de beleving, die het grote publiek ondervindt van de sport nummer één in het Britse koninkrijk. ,,Het gedrag en de gedra gingen van de supporters zijn onbegrijpe lijk. Er straalt van alles een geheel aparte sfeer uit", verduidelijkt Raymond Atteveld nog met volle teugen nagenietend. Eenzelfde gevoel koesterde hij in den beginne nog bij Bristol City, zijn tweede Engelse club. Geteisterd door een blessure kwam hij aan de kant te staan. Het was niet zijn enige ongeluk, dat maar zelden alleen komt. Door een managerswissel kreeg hij letterlijk nog maar weinig speelruimte geboden. Er restte hem maar weinig anders dan zijn voetbalgeluk elders te zoeken.Het Belgische Waregem leek hem een aardige uitdaging, nadat een overeenkomst met het Bredase NAC op niets was uitgelopen. Na een tot ieders verbazing sprekende vierde plaats op de eindrangschikking, zakte de Waalse ploeg het erop volgende jaar diep weg. De sfeer raakte erdoor verziekt en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 23