1972 1973 1977 1979 1986 1988 1989 1990 1992 1993 1994 Foto 1Het kampioensteam van Milan in 1969 de Europa Cup zou winnen door Ajax te ver slaan: Staand van links naar rechts: Rivera, Sormani, Rosato, Prati, Schnellinger, Cudicini. Zittend: Hamrin, Anquiletti, Trapattoni, Angelillo en Lodetti. Grote man is Pierino Prati die drie keer scoort. Later dat jaar verovert Milan ook de Intercontinentale Beker door in twee wedstrijden Estudiantes de la Plata te verslaan. Milan wint voor de tweede keer de Italiaanse Beker, In het Griekse Saloniki verslaat Milan Leeds United met 1 -0 in de finale van de Europa Cup der Bekerwinnaars. In de Italiaanse Bekerfinale verslaat Milan stadsgenoot Inter met 2-0. Trainer Nils Liedholm leidt Milan (met Rivera en Capello) naar het tiende kampioenschap. Milan mag nu de ster op het shirt dragen. Silvio Berlusconi wordt voorzitter van Milan en start een prestigieus project om Milan terug aan de top te krijgen. De elfde landstitel wordt gewonnen onder leiding van Arrigo Sacchi. Ex-Ajacied Marco van Basten maakt deel uit van de Milan-selectie. Milan wint -met o.a. Frank Rijkaard- voor de derde keer de Europa Cup voor Landskampioenen. In Barcelona wordt Steaua Boekarest met 4-0 vernederd. Ruud Gullit en Marco van Basten scoren ieder twee keer. Milan wint ook de Italiaanse en de Europese Supercup, terwijl aan het eind van het kalenderjaar ook de Intercontinentale Beker wordt gewonnen door in Tokio Nacional de Medellin te verslaan. Dankzij een doelpunt van Frank Rijkaard wint Milan opnieuw de Europa Cup voor Landskampioenen. In Wenen is Benfica het slacht-offer. De Europese Supercup wordt na winst op Sampdoria andermaal in de wacht gesleept. Het jaar wordt afgesloten met het veroveren van de Intercontinentale Beker. Frank Rijkaard scoort twee keer in de 3-0 triomf over Olympia Asuncion, Milan breekt in de competitie alle records, blijft ongeslagen en wint de landstitel voor de twaalfde keer. Trainer is Fabio Capello, die Arrigo Sacchi is opgevolgd. Milan wordt voor de dertiende keer kampioen van Italië. Milan pakte de derde landstitel op rij en wint de Champions League door in de eindstrijd Barcelona met 4-0 te verslaan. In augustus wint het de Italiaanse Supercup door na een 1-1 eindstand Sampdoria na strafschoppen te verslaan. U E FA CHAMPIONS LEAGUE 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 13