zekerheid dat de tegenstander op den duur wel een foutje zal maken, werkt vaak frustrerend op die tegenstander. Milan verstaat de kunst om er te zijn op de momenten dat het nodig is. Het mooiste voorbeeld daarvan is natuurlijk de laatste Europa Cup-finale waarin de getergde mannen van Capello op onbarmhartige wijze de registers opentrokken. De 4-0 was een bewijs dat er, behalve voetballend vermogen ook een fantastische wed strijdmentaliteit schuilt in het rood zwarte team. II Genio Hoewel een aantal toppers ontbre ken (behalve Van Basten ook Desailly, Tassotti, Albertini, Massarö en Eranio) mag Milan geenszins onderschat wor den. De vervangers zijn voor hun taak berekend. Kapitein Franco Baresi gaat voorop in de strijd en "II Genio" Dejan Savicevic is in staat in z'n eentje een wedstrijd te laten tuimelen. Ook de Frank Rijkaard: kampioen met Ajax, campione met Milan en weer kampioen met Ajax. Foto: Louis van de Vuurst overige spelers van Milan mogen bij het publiek bekend worden geacht. Eén man pikken wij er toch nog tus senuit. Ruud Gullit mag door zijn dis cutabele houding ten opzichte van Oranje veel krediet hebben verspeeld, zijn voetballende kwaliteiten staan natuurlijk niét ter discussie. Wanneer het Amsterdamse publiek kan opbrengen hem toch op een respect volle manier te ontvangen, toont zij zich van haar beste kant. De A van Allure En Ajax? Ajax weet wat het kan, en dat is veel, op de momenten dat de concentratie optimaal is. Hoewel de kleine aanpassingen in de speel wijze voor meer dan een fractie voor zichtigheid zorgden, mag het elftal van Louis van Gaal het kenmerkende bravour niet verliezen. De A van Ajax staat voor Allure en niet voor Angst. En de vijf overige wedstrijden die volgen zorgen in dit duel ook voor de ruimte om met overtuiging te voetbal len. Ajax - Milan, de negenletterige titel van het nieuwe epos, staat borg voor spanning, raffinement en strijd. Het spel kan op de wagen van de Champions League! Ben Tornato UEFA CHAMPIONS LEAGUE 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11