EEN NIEUWE KLASSIEKER? AJAX-VITESSE Nadat Ajax het vorig jaar in Arnhem een nipte maar o zo belangrijke overwinning had behaald op de Arnhemmers, stond op 30 januari Ajax - Vitesse op het programma. Er ont spon zich een heerlijk voetbalgevecht in De Meer. Na een 1 -0 achterstand won Ajax met 3-1 in een van de fraaiste wedstrij den van het seizoen. Vanzelfsprekend hoopt het publiek vanmiddag op een her haling van dat spektakel. Maar ook de supporters voelen de druk van het naderende Europa Cup-voetbal. Ajax speelt aan staande woensdag tegen de kampioen van Europa en Vitesse mag een dag eerder proberen het Parma (afgelopen seizoen finalist in het Bekerwinnaarstoernooi) lastig te maken. Het is onvermijdelijk dat de nabije toekomst enige invloed heeft op het gedrag van de spelers. Toch is voorzichtigheid uit den boze. Vaak blijkt dat de slechtse manier te zijn om met een druk bezet programma om te gaan. Dat Vitesse allesbehalve blij is metjuist Ajax als tegen stander aan de vooravond van een zware Europa cup wedstrijd is te begrijpen. De geel-zwarten zijn toch al niet gelukkig met het program ma. De openingswedstrijd ging tegen PSV en in het tweede competitiewedstrijd moest het op bezoek bij NAC, waar slechts weinige clubs de volle winst halen. Misschien verdient het aanbeveling dat de computer die het volgende wedstrijdprogramma maakt, geprogrammeerd wordt met een extra informatie. In Italië is het bij voorbeeld al jaren zo, dat de topploegen van het vorig seizoen elkaar niet tegenko men in de eerste zes-zeven weken van het seizoen. Nu treft Vitesse binnen zeer korte tijd twee topclubs en dat gerekend bij de Europa Cup, waarvan de datum ook al ver van te voren bekend was, maakt de start tot een hachelijke affaire. VITESSE'S ELFTAL De seizoensopening van de gasten, tegen het herboren PSV, leverde een mooie partij voetbal op, maar jammer genoeg voor Vitesse, geen punten. De 4-2 nederlaag op Monniken- Een moment uit de enerve rende wedstrijd tussen Ajax en Vitesse van het vorig sei zoen. John van den Brom duelleert met Hans Gillhaus terwijl op de achtergrond Glenn Helder toekijkt of hij kan profiteren. In De Meer versloeg Ajax de Arnhem mers vorig jaar met 3-1. Foto: Louis van de Vuurst huize werd gevolgd door een 0-0 gelijkspel in Breda. Eén punt is derhalve de oogst en die werd met de volgende ploeg behaald: Raimond van der Gouw wordt als doelman steeds beter door de vermeerderde ervaring. In de samenstelling van de voet ballende verdedigers veranderde niet veel. Edward Sturing, Theo Bos en Erwin van de Looi bleven op hun plaats. De links- achterpositie bleek een vacature door het vertrek van Rober to Straal naar MW. Midden velder Martin Laamers werd er met niet al te groot succes geprobeerd. Logischer lijkt de keuze van de Nigeriaanse international Ben Iroha. Op het middenveld is dat van Ante Mise een nieuw ge zicht, al kennen de Ajacieden hem nog van de wedstrijden tegen Hajduk, vorig seizoen. Phillip Cocu is de regisseur en Martin Laamers kan zowel links als rechts uit de voeten, terwijl de van Aberdeen aangekochte Theo ten Caat een échte linkermiddenvelder is. Voorin zijn Bart Latuheru, Jerry Simons, Hans Gillhaus en Glenn Helder de voornaamste kandidaten. Trainer Herbert Neumann heeft nieuweling Chris van der Weerden (van NEC), Roy Makaay, Dennis Krijgsman, Arjan Vermeulen en de nu geblesseerde Huub Loeffen en Willem Korsten "op de achterhand". Veel aanvallers, weinig verdedigers aan Vitesse-kant. Als het meer dan een teken is, mogen wij andermaal een mooie wed strijd verwachten, op voorwaarde dat het Europese voetbal voor niet al te zware schaduwen zorgt... Ben Tornato KICK OFF NR. 3-3 Een wedstrijd met een Euro pese glans, dat is Ajax - Vi tesse. Natuurlijk betreft het hier in de eerste plaats een uitermate belangrijke wed strijd in de nationale compe titie, een duel dat in een vrij korte periode is uitgegroeid tot een wedstrijd die zowat de kwalificatie "klassieker" mag dragen. Vanaf het mo ment dat Vitesse zich weer tussen de beste achtien clubs van Nederland schaarde, be reikte het steeds een positie in de top van het klassement. De confrontaties met Ajax waren meestentijds van hoog niveau en vrijwel altijd voor zien van het onontbeerlijke ingrediënt spanning.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3