AJAX-RKC Zorgde de Supercupwedstrijd Ajax Feyenoord ervoor dat het gordijn werd opengeschoven, met de wedstrijd van hedenmid dag wordt het toneel van de competitie 1994 -1995 werkelijk betreden. Net als vorig seizoen draagt het eerste bedrijf van de opera in vierendertig delen de titel: Ajax - RKC. Roepen wij dat duel in de herinnering op, zien we een snel scorende Frank Rijkaard, een RKC dat wat spelopvatting betreft nog niets weg heeft van een degradatiekandidaat en tenslotte een ferme 3-0 op het scorebord. De eerste twee punten van wat een kam pioensseizoen zou worden, waren binnen. Nu, ruim twaalf maanden later, zijn de verhoudingen niet erg verschillend. RKC is bijgekomen na het angstige visioen van de eerste divisie dat onder leiding van trainer Bert Jacobs kon worden verdreven. In Waalwijk weet men dat er geen onzin nige verwachting mag worden gekoesterd; het hoofddoel zal zijn: uit de buurt van de rode streep te blijven. In Mokum kijkt men hogerop. Een nieuw kampioenschap zou prachtig zijn, de Champions League stuurt een elektrische spanning door de stad en ook de KNVB-Beker is een niet te versmaden trofee. Om alle drie de diamanten uit de boom te plukken lijkt een vrijwel onmogelijke opgave. Maar Ajax be gint wel degelijk met het idee om overal te slagen. De eerste stap was het veroveren van de Supercup. De 3-0 overwinning op aartsrivaal Feyenoord maakte weer het nodige opportu nisme los. De verliezer deed zijn best het fenomeen "Super cup" te kleineren. Men sprak over een onooglijke beker die men toch niet mee naar huis had willen nemen en meende de scheidsrechter als voorname oorzaak van het verlies te zien. De triomfator overdreef het belang van de winst niet, maar er is wèl een nieuwe regel aan de imposante erelijst toege voegd. Het publiek heeft bevestigd gekregen dat Ajax voldoende pure klasse heeft om zich met de besten te meten. Dat de kleine tactische aanpassingen het evenwicht aanvankelijk Ajax stelt zich voor aan het Amsterdamse publiek bij de eerste wedstrijd in Amster- damtegen Andelecht. Samen met de rood-witte aanhang gaat Ajax opnieuw een enerverend voetbaljaar te gemoet. Foto: Louis van de Vuurst wat verstoorde en nogal wat tegendoelpunten opleverde, moet voor lief worden genomen. Er wacht immers een lang en zwaar voetbalseizoen, waarin, zoals trainer Van Gaal het stelt, het aantrekkelijke voetbal moet worden gecombineerd met resultaat. Tegenstander RKC houdt er eenzelfde visie op na. Dat klinkt vreemd wanneer we spreken over een club die vorig seizoen ontsnapte aan degradatie, maar het fs wel zo. Trainer Bert Ja cobs heeft een elftal met veel technisch vermogen en spelers die over het algemeen meer offensief dan defensief gericht zijn. De oefenwedstrijden leverden niet alleen aardige resul taten maar ook aardig kijkspel op. Jacobs weet dat hij nog geen echt zware klussen heeft gehad, maar is gelukkig met het feit dat er in elk geval "voetbal" in zijn team zit. WAALWIJKS VOETBALVERMOGEN De eerste moeilijke opdracht staat aanstonds op het pro gramma met het duel Ajax - RKC. Het Waalwijkse gezelschap begint als underdog maar schroomt niet om met durf te voet ballen. In de aanval draait veel om Marco Boogers die door zijn trainer bewust belangrijk is gemaakt en dat graag waar maakt. De herstelde Harry Decheiver en het van Feyenoord overgekomen talent Bobby Petta zorgen voor ondersteuning van Boogers. Op het middenveld ligt de regie in handen van Zeljko Petro- vic, een Nummer Tien oude stijl uit de Joegoslavische school. Petrovic werd van FC Den Bosch overgenomen en is een spe ler die ook op een nog hoger niveau best uit de voeten kan. Marcel Brands en Hans Werdekker zorgen voor ervaring en body in de verdedigende lijn terwijl het doel verdedigd wordt door Hans Vonk, vorig seizoen nog tweede man achter de nu als commercieel manager bij TOP werkzame Herman Teeu- wen. De eerste klanken schallen door De Meer, de hoofdrolspelers van de eerste acte komen het toneel op en maken een bui ging naar het publiek. Onder de welluidende naam "Compe titie 1994-1995" gaat dé nieuwe voetbalopera van start. Wij van Kick Off hopen dat u, met het programmablad in de hand, tot aan het laatste bedrijf geboeid zult blijven kijken. Ben Tornato KICK OFF NR. 2-3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3