KICK OFF NR. 2 -11 RESERVEBANK Hoewel de transfer in be trekkelijk korte tijd tot stand kwam, had Grim voor dat hij tekende nog enkele twijfels te overwinnen. Want het bestaan van de re servebank was hij in Leeu warden inmiddels vergeten. "Daar heb ik inderdaad even over moeten naden ken", geeft hij toe. "Bij Cambuur viel er aan mijn positie niet te tornen. Bo vendien was er sterk ingekocht, een terugkeer naar de ere divisie is niet ondenkbeeldig. Als je ruim zeven seizoenen in de basis hebt gestaan, is het even wennen aan het idee dat je weer tweede keeper wordt. Bij Cambuur was ik een vaste waarde, hier ben ik één van de twintig. Louis van Gaal was daar ook heel eerlijk in, zei dat ik als reservedoelman werd aangetrokken. Is ook logisch, Edwin van der Sar heeft een prima seizoen gedraaid. Maar ik ben bij Ajax teruggekeerd om de concurrentie met hem aan te gaan, laat dat duidelijk zijn. Ik ben ambitieus genoeg om alles uit de kast te halen In de oefenduels die Ajax in de aanloop naar het nieuwe seizoen speelde, was er ook voor Fred Grim ruimte om in actie te komen. Foto: Louis van de Vuurst de week van juli op de hoogte bracht van de be langstelling van Ajax. Nadat de clubs tot overeenstem ming waren gekomen, was de zaak rap beklonken. Grim tekende voor vier jaar in Amsterdam en wandelde op 1 augustus, ruim zeven eneenhalf jaar na zijn ver trek, weer als Ajacied de Meer binnen. "Het eerste dat me opviel, was dat er een heel goeie groep staat nu. En dat bedoel ik niet al leen op voetbalgebied, maar ook de wijze waarop de spe lers met elkaar omgaan. De sfeer kwam heel goed, zeer positief op me over. En ik kwam natuurlijk een paar oude bekenden tegen. Son ny Silooy, Frank Rijkaard, Danny Blind, Frans Hoek, die had ik allemaal nog in mijn eerste periode bij Ajax mee gemaakt. Toen ik hier weer rondliep kreeg ik meteen zin om aan de slag te gaan." voor de positie van eerste keeper. Dit is natuurlijk ook een mooi moment om bij Ajax binnen te komen, we gaan een fantastische periode tegemoet met ons optreden in de Champions League. Dat zijn dingen, die je vrijwel nergens anders meemaakt. Dan is de afweging tussen eerste keeper bij Cambuur of tweede keeper bij Ajax ook niet moeilijk meer. Ajax is de top van de wereld, zo simpel is het." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11