heeft voor de jeugd zijn m.i. niet goed wijs of zijn blind." Belangrijkste belager „Een vlotte kompetitiestart is zoals steeds van primordiaal belang. Alle eersteklassers rede neren uiteraard op een identieke wijze. Aan ons om het woord bij de daad te voegen en vanaf de eerste kompetitiedag aan te tonen dat Club Brugge opnieuw de belangrijkste belager van de landskampioen zal worden. Het is een verplichting dat we onszelf moeten opleggen. Het zal iedereen scherp houden. De steunpila ren van de groep liggen er alvast op gebrand om dit streefdoel in de praktijk om te zetten. De jonge veulens zullen hierdoor ongetwijfeld hetzelfde spoor willen bewandelen. Voor ons, trainers, en de spelers zoals Van der Eist, Staelens en Amokachi in het bijzonder, die geen enkele WK-minuut hebben gemist, zal het er de komende maanden op aankomen om via samenspraak de krachten te doseren. Wij moeten er alles aan doen om de verwachte terugval tot het strikte minimum beperkt te houden." Niet zeuren „Dat Club Brugge niet bij machte was een echte goaltjesdief in huis te halen, mag zeker niet op de rug van de bestuurslui geschoven worden. De middelen waren onvoldoende aanwezig om zo wijd te gapen. Daarom wil ik ook niet zeuren. Ik herhaal het nog eens dat Club Brugge geenszins verzwakt aan het nieu we seizoen zal beginnen. Akkoord, Anderlecht is op papier misschien nog sterker geworden, maar laten we niet vergeten dat er ook daar maar maximaal dertien per wedstrijd kunnen spelen. M.a.w., men heeft een identiek aantal in overschot en precies deze 'luxe' zou wel eens in het voordeel van Club kunnen spe len." Groep verdient het „In elk geval moet er niemand aan twijfelen dat ik in mijn laatste kontraktjaar bij Club bij zonder graag een trofee in Brugge zou willen houden. Niet omdat ik einde-kontrakt ben en dit mogelijks perspektieven kan bieden als men me zou uitnodigen om over een mogelij ke kontraktverlenging te spreken. Wel omdat deze groep het verdient na het harde zwoegen van vorig seizoen daar eindelijk eens voor beloond te worden. Het laatste 'goudhaantje' dateert immers al van tijdens mijn eerste sei zoen in Olympia. Als je het mij vraagt voor Club en mezelf wordt het dringend tijd dat het palmares ietwat wordt verrijkt. Club Brugge zal vandaag tegen Ajax Amsterdam proberen te bewijzen dat het klaar is voor de nieuwe strijd die volgende week in het Edgard Machtensstadion een aanvang neemt." JUANITO Brugse Metten 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 22