"Ik wil een trofee winnen!" De eerste seizoenvisie van Hugo Broos De tijd staat niet stil. De bal blijft als het ware rollen. Het is inderdaad bijna niet te geloven dat Hugo Broos halfweg juli jl. aan zijn vierde kampagne als blauwzwarte coach is begonnen. Een duidelijk bewijs dat het Club-bestuur rotstvast van zijn mogelijkheden overtuigd is. Redenen om wanklanken te uiten over het geen hij de voorbije drie seizoenen met zijn resp. kernen heeft gepresteerd, zijn er niet. Hugo Broos past bij de typische familiale sfeer van blauw-zwart. Een rustige persoonlijkheid mag hij so wie so genoemd worden. De spe lersgroep voelt er zich goed mee en ook hijzelf houdt er éénzelfde mening op na. Laat dit dui delijk zijn. Een referentie De ontgoocheling dat er tijdens het seizoen 1993-'94 telkens op de valreep geen hoofd prijs in de wacht kon gesleept worden, is al een wijl doorgeslikt. ,,Ik denk dat iedereen die zich zeer nauw bij Club Brugge betrokken voelt ieder seizoen voor zo'n scenario zou wil len tekenen. Tot op de laatste dag een klub zoals SC Anderlecht het vuur aan de schenen blijven leggen, is een referentie die mag gezien worden en de nodige waardering van buitenuit verdient. Als Club in mei jl. het zonder trofee moest stellen, dan had het dit uitsluitend aan zichzelf te wijten. Enkele doelpunten meer scoren in cruciale wedstrijden zou meer dan voldoende geweest zijn om paars-wit toch op de knieën te krijgen. Ja, zowel in kompetitie als bekerverband." Serieuse inspanningen „Mede omdat de kern intakt is gebleven, met uitzondering van Claude Verspaille die naar Moeskroen vertrok, ben ik ervan overtuigd dat Club dit seizoen opnieuw de mogelijkheden in het bereik heeft om het Anderlecht op zijn minst even lastig te maken. Hetgeen me voor al pleziert is dat de Club-dirigenten nog maar eens serieuse inspanningen hebben geleverd om de kern te verjongen via de aanwerving van Tjörven De Brul, Gert Claessens en Wiver Hernandes. Daarbij mogen de youngsters Jan Van Tieghem en Nico Verheyen niet vergeten worden. Na een rekensommetje komt men tot de vaststelling dat niet minder dan 12 kern spelers jonger zijn dan 26 jaar. Degenen die nu dus nog durven beweren dat Club geen oog Brugse Metten 20

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 21