WIVER HERNANDES voor mij natuurlijk een geschenk dat uit de hemel viel. Of wat dacht je anders Ik heb eigenlijk geen sekonde getwijfeld toen het aan bod mij in de schoot werd geworpen. Israël probeerde me eerst nog van dit grote avontuur te doen afzien door enkele 'negatieve' kantte keningen over het Belgische voetbal te schet sen. Hij wou me blijkbaar testen om te kunnen afleiden hoe karakterieel sterk ik in de schoe nen stond. Een truuk die het proberen waard was, maar me zeker niet van mijn gedachten- gang kon doen afstappen." „Club Brugge reageerde bijzonder alert" „Het klopt dat de klub bij uitstek in Brazilië - Sao Paulo - me bijzonder graag had willen inlijven. Zelfs voor Club Brugge op de proppen kwam, was er vanuit deze hoek al belangstel ling merkbaar. Echter niet van die aard om me er druk over te maken. Sao Paulo schrok er bij nader inzien blijkbaar voor terug om met de leiders van mijn klub te onderhandelen. Zoals dit wellicht nog in vele andere landen het geval is, lag de vraagprijs voor het gerenom meerde Sao Paulo immers beduidend hoger dan voor een doorsnee-belangstellende klub. Het pleit voor Club Brugge dat men daar ogenblikkelijk op ingepikt heeft en resoluut de koe bij de horens heeft genomen. Door deze snelle handelwijze is mijn droom uiteindelijk werkelijkheid geworden. Ik ben er bijlange niet rouwig om." „Ik weet inderdaad voor een bijzonder zware opgave te staan. Club Brugge is een naam met weerklank in het Europese voetbalbestek. De gevestigde waarden die hier aantreden, ken ik goed via de tv-beelden die geregeld in mijn land binnensijpelen. Toch schrikt het me allerminst af om de grote uitdaging aan te gaan. Natuurlijk zal er een bepaalde aanpas singsperiode aan voorafgaan om de doorbraak te forceren. Ik heb evenwel nu al de indruk dat na een maand Olympia deze periode van zeer korte duur zal zijn. Het is geen bluf dat ik nu verkoop. Wel een soort vorm van vastberaden heid. Mijn wil om te slagen is bijzonder groot. Het zijn geen loze woorden. Ik wil ze in de kortste keren ook in daden omzetten." JUANITO Brugse Metten 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 16