KAMPIOEN!! Foto's: Louis van de Vuurst gingen aan de apotheose vooraf. We hebben vaak kunnen genieten van het gedreven, offensieve en geraffineerde Ajax-spel en elke week was er wel een andere Ajacied die de hoofdrol speelde in het swingende orkest, van Edwin van der Sar tot Marc Overmars, van Frank Rijkaard tot Cla rence Seedorf en van Finidi tot Danny Blind, ach we moeten ze allemaal noemen, want alle Ajacieden verdienen de lau werkrans evenveel. Het kampioensfeest dompelde het Koninginnedag-week end voor de tweede keer in een massale vreugde. De emo tionele momenten op het veld werden gevolgd door de massale huldiging van Ajax op het bordes van de stads schouwburg. Daar toonden de Ajacieden in de vorm van "De Schaal van Louis van Gaal" dat dit landskampioenschap meer dan ooit de titel van de supporters is. Het legioen stond het hele voetbaljaar als één man achter het elftal en was daarmee een bijzonder belangrijke steun. De voetbal lers en de trainers van Ajax begrepen dat en betrokken de fans tijdens de huldiging nadrukkelijk in het feest. Dat feest spoelde nog tot laat in de avond door Amsterdam. Ajax kampioen! De triomfliederen werden steeds schorrer ge zongen en het gerstenat vloeide rijkelijk. Rood-wit bier, rood-witte blijdschap, rood-witte sjaals omhoog en nóg een keer de aanhef... "Aaaaajax, Aajax is mijn club" Kampioen! De hoofdprijs is binnen en Kick Off feest mee. De speciale fotoreportage van fotograaf Louis van de Vuurst onderstreept het hoogtepunt van een fantastisch voetbaljaar dat volgend seizoen zijn vervolg moet krijgen. Dan staat een nieuwe titelstrijd te wachten. En de KNVB Be ker. En... de Champions League! Ajax kampioen! ledereen gefeliciteerd! Door een supersnelle truc en veel inspanning is deze uitga ve van Kick Off actueler dan ooit. Op de titelpagina zag u al de aankondiging: Kampioen! En zo is het, Ajax is kampioen. Een heel seizoen vol hoogtepunten en af en toe een dip hing om dat streven om het elftal van Louis van Gaal. Afge lopen zondag werd het officieuze kampioenschap, dat in Kerkrade vorm had gekregen, in de wedstrijd tegen Heer enveen omgezet in de officiële landstitel 1993-1994. Het grote doel is bereikt. Daarvoor hebben de spelers het allemaal gedaan en de vreugde is enorm. Voor het eerst sinds 1990 is de kampioensschaal weer in Ajax-bezit. Ajax kampioen! Vier jaar geleden gebeurde dat met hangen en wurgen en misschien ook daardoor leek het een eeuwig heid geleden. Dit kampioenschap heeft alles. Het heeft klas se, macht en uitstraling. Talloze schitterende wedstrijden KICK OFF NR. 25 - 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 17