EEN RETOURTJE VOOR REIZIGER MICHAEL REIZIGER Nog nooit kwamen er twin tigduizend mensen op het verjaardagsfeestje van Mi chael Reiziger. Hij viert zijn 21ste geboortedag vanmid dag op vertrouwde bodem. De Amsterdamse huurling in Groningse dienst kan na af loop trouwens blijven han gen voor een verjaardagsto- ast op de toekomst. Want Ajax wil de middenvelder omscholen tot rechtsback. Enkele uren na het competi tieduel tussen FC Groningen en Ajax zapte Michael Reizi ger zijn televisie naar de lo kale zender. Ajax-trainer Louis van Gaal in beeld. "Toen hoorde ik voor het eerst dat ik een kans had om bij Ajax terug te keren", ver telt Reiziger. "Een maand la ter, nadat meneer Van Gaal die uitspraak in de Voetbal International herhaalde, kwam het geruchtencircuit goed op gang. Ik wilde we ten waar ik aan toe was en heb een gesprek met hem aangevraagd." MOGELIJKE TERUGKEER Tijdens het betreffende onder houd kreeg Reiziger te verstaan dat hij inderdaad op de no minatie stond om teruggehaald te worden. Mits hij zich in de ogen van de technische staf voldoende zou ontwikkelen. Bovendien moest de rechtermiddenvelder zich bereid tonen een omscholingscursus te volgen in De Meer. Van 6 naar 2, in Ajax-terminologie. Hij stamt uit de lichting Davids, Oulida, Wijnhard, Van Burik. Als broekie van twaalf werd Reiziger tijdens een instuif ge wogen en goed bevonden. Het Amstelveense talent, afkom stig van VV Sint Martinus, viel in zijn jeugdjaren al goed in de smaak bij Louis van Gaal. De huidige technisch directeur, toen nog trainer van de A-junioren, hevelde Reiziger na een maandje A-2 over naar de hoogste jeugdselectie. Een dik jaar later vierde hij zijn debuut in de hoofdmacht, op 17-ja- rige leeftijd, thuis tegen Heerenveen. "Een kwartier voor tijd moest ik invallen voor Bryan Roy. Ik was ongelooflijk ze nuwachtig, het was natuurlijk best wel snel gegaan alle maal. Ik heb dat kwartiertje niet veel te doen gehad. Wat ik me nog wèl goed kan herinneren is de reactie van het pu bliek als ik de bal dan een keer had. ledereen begon ontzet tend te schreeuwen, dat was echt te gek." V KICK OFF NR. 25 - 15 SPANNENDE TIJD Zijn debuut smaakte Reizi ger naar meer, maar de tel ler stokte bij in totaal drie invalbeurten. Te weinig, voor een jonge hongerige voetballer. En dus kwam het aanbod van FC Groningen, vorig jaar zomer, als geroe pen. "Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Ik wilde op Eredivisie-niveau spelen en dan heb je aan Groningen een goeie. Door gaans leuke resultaten, pri ma entourage, niks mis mee. Alhoewel het begin wel even moeilijk was. Ik zat daar eerst in een hotel, ben later voor het eerst met m'n vriendin gaan samenwonen. Een spannende tijd, niet al tijd even makkelijk. Maar daar leer je van en ik was blij dat ik een kans kreeg me op Eredivisie-niveau te be wijzen." Een maand na zijn vertrek naar het Hoge Noorden kreeg Reiziger gezelschap van zijn maatje Clyde Wijn- hard. Twee Amsterdammers in Groningen, het was voor alle partijen even wennen. "In de spelersgroep merkten we daar niks van, de jon gens hebben ons perfect op gevangen. Maar we merk ten dat het publiek ons in het begin echt als die Am sterdammertjes zag. Ik draaide zelf vanaf het begin heel re delijk, maar Clyde begon wat moeizamer, had in die tijd be hoorlijk last van kritische geluiden van supporters. Later is dat gelukkig minder geworden." Uit het oog betekende in het geval van Reiziger en Wijn- hard niet uit het hart. De verrichtingen van de twee huurlin gen werden vanuit Amsterdam kritisch gevolgd, met het strelende verzoek om komende zomer naar Ajax terug te keren als resultaat. "De rol die ik bij Groningen vervul is een stuk anders dan wat ze bij Ajax van plan zijn. Bij Groningen moet ik om de spitsen heen cirkelen, opkomend vanaf de rechterflank. En Ajax wil me omturnen tot rechtsback. Die positie heb ik nog nooit gespeeld, nee, maar dat maakt me niet uit. Het is een mooie uitdaging en de trainer weet heus wel wat-ie doet. Het is overigens nog niet zeker dat ik te rugkeer, maar als dat gebeurt hoef ik voorlopig denk ik geen illusies voor het eerste te koesteren. Die omscholing heb je natuurlijk niet in een paar weken voor elkaar. Deze situatie geeft de wedstrijd van vanmiddag een heel speciaal tintje voor Clyde en mij. Met Groningen tegen je eigen club spelen, in het stadion waar ik heb gedebuteerd. Raar? Nee, hoor. Ik vind het vooral heel erg leuk. Een mooie wedstrijd om mezelf te laten Foto: Louis van de Vuurst zien. Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 15