De supporters van Ajax... tussen hen en Stefan Pet- tersson leeft een speciale re latie. Het liefdevol gezon gen "Petterssöön, Petters- söön, Petterssöön", een vast item in het reportoire, zal Stefan vananvond in zijn laatste wedstrijd in De Meer ruimschoots ten deel vallen. Foto: Louis van de Vuurst der uitzijn naaste omgevin g, de supporters voorop, hebben hem al die jaren op handen gedragen. Om deze mensen is het hem allemaal te doen geweest, een enkele harde kritische noot is dan snel gekraakt. HET SLECHTSTE SEIZOEN In het toernooi om de KNVB-beker speelt Ajax vijf kat-en- muis-wedstrijdjes, waarin het 25 keer tot scoren komt. Het aandeel van Pettersson blijft beperkt tot één, met een veel voud aan assists, dat wel. Over de finale tegen Heerenveen zegt hij: "Nog nooit heb ik zo'n positieve voetbalsfeer mee gemaakt als die middag. Eén groot feest, pure reclame voor het voetbal. Dat had ik ook even nodig, want verder be schouw ik dit als het slechtste seizoen. Hoewel ik veel scoorde voelde ik me niet lekker, het liep niet. Op de finaledag tegen Heerenveen was ik dat in één klap weer vergeten." De memorabele bekerfinale zal Pettersson om meerdere re denen tot het einde der dagen heugen. Daags voor het voet- balfeest in de Kuip treedt het Zweeds elftal in het kader van de WK-kwalificatie aan tegen Oostenrijk. Zonder Pettersson, clubtrouw als hij is. De afmelding voor de belangrijke inter land blijkt tegen het zere been van bondscoach Svensson. Ste fan Pettersson is international-af. "Daar heb ik nooit wat van begrepen. Het heeft nooit goed geklikt tussen ons, maar toen ik me afmeldde zei Svensson dat hij daar alle begrip voor had. KICK OFF NR. 25 - 10 In de zomer van 1992 geneest de zwaar gekwetste arm van Stefan Pettersson, een erfenis van de UEFA-Cup-finale tegen Torino, volledig. De eerste lange vakantie na zijn komst naar Ajax blijkt bovendien een zalvende werking op zijn geest te hebben. De Zweed meldt zich fris en fit voor zijn vijfde sei zoen in Amsterdamse dienst. Pettersson omlijst zijn lustrumfeest in De Meer prompt met een persoonlijk recordaantal doelpunten, 24 stuks in 38 offi ciële wedstrijden. Desondanks draait Ajax een moeizaam sei zoen, met in de competitie (te) veel puntverlies tegen de min dere goden en een ongelukkige uitschakeling in de UEFA- Cup tegen Auxerre. De kritiek op het vermeende gebrek aan doelgerichtheid van Stefan Pettersson laait maar weer eens op. Van wanneer die kritiek stamt? "Van de laatste zes jaar", lacht de spits nu, aan de vooravond van zijn afscheid. Een ie- Stefan Pettersson op schot in de UEFA-Cup-wedstrijd te gen Austria Salzburg. Ook in de diverse Europa Cup-toer nooien hoorde de Zweed tot de regelmatige doelpunten makers van Ajax. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 10